Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przedszkolny Rambit odbył się po raz 17.

Malbork. Przedszkolny Rambit odbył się po raz 17. fot. ZSP1 Malbork
W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku odbyła się 17. edycja spartakiady dla przedszkolaków pn. „Rambit”.

W piątek, 18 listopada br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku odbyła się doroczna spartakiada dla przedszkolaków pn. „Rambit”. Turniej dla dzieci z malborskich przedszkoli odbył się już po raz siedemnasty. Każdą z pięciu drużyn tworzyły po dwa przedszkola: Bratek i Krasnal, Przedszkole nr 1 w ZSP 1 i Bratek Południe, Przedszkole nr 10 i Tęcza, Przedszkole nr 8 i Montessori, Czerwony Kapturek i Przedszkole nr 5. Tradycyjnie imprezę poprowadzili: Elżbieta Zalewska, dyrektor Przedszkola Bratek oraz Andrzej Lewandowski z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu malborskiego magistratu.

Na wstępie wszyscy uczestnicy, czyli dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami – przemaszerowali dookoła sali sportowej. Następnie na rozgrzewkę przedszkolaki wzięły udział w konkurencji, która miała sprawdzić, czy potrafią we właściwy sposób segregować odpady.

Podczas turnieju sportowego uczestnicy zdobywali punkty w pięciu konkurencjach: biegu z plastikową butelką, „Podaj dalej” – podawanie rolki po papierze toaletowym, jeździe z kółkiem, rzucie woreczkiem do celu i budowie wieży z klocków.

Ogrom emocji dostarczyły również dwie konkurencje z udziałem rodziców dzieci, którzy konkurowali w skokach na piłce i biegu ze skakanką. Organizatorzy turnieju prowadzili punktację i ustalili klasyfikację, ale najważniejsze jest to, że w rezultacie wszyscy zostali zwycięzcami.  Dla wszystkich dzieci była to doskonała lekcja zdrowej rywalizacji. Jako nagrodę przedszkolaki otrzymały takie same medale i identyczne nagrody.

Każde przedszkole biorące udział w „Rambicie” otrzymało jednakowe nagrody ufundowane przez magistrat. Dzieciom wiele emocji dostarczyło także obserwowanie, jak w dwóch konkurencjach radzą sobie ich rodzice.

W przeprowadzeniu zawodów pomogła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Wszyscy uczestnicy byli gorąco dopingowani i wspierani przez przedszkolaków zgromadzonych na trybunach. To był dzień pełen wrażeń.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: ZSP1 Malbork

ZSP1 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.