Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Na terenie miasta powstaje ścieżka historyczna za 670 tys. zł.

Malbork. Na terenie miasta powstaje ścieżka historyczna za 670 tys. zł. fot. TvMalbork.pl
W Malborku powstaje ścieżka historyczna, składająca się z przystanków (punktów) wyposażonych w tablice informacyjne, zainstalowane przy istniejących ciągach pieszych w naszym mieście. Prace mają zakończyć się do lutego przyszłego roku. Wartość inwestycji to 670 tys. zł.

Na terenie Malborka trwają prace budowlano – montażowe związane z zadaniem pn. „Ścieżka historyczna w granicach obszaru rewitalizacji”. Umowa na realizację tych robót budowlanych na kwotę 670 tys. zł podpisana została 24 sierpnia br. Prace mają być zakończone do 24 lutego 2023 r.

Ścieżka historyczna jest elementem projektu rewitalizacyjnego Malbork na „+”, związanego z rewitalizacją historycznego śródmieścia miasta. Będzie się składała z 24 przystanków (punktów) wyposażonych w tablice historyczne z funkcją fotoplastykonu. Zostaną zainstalowane przy istniejących ciągach pieszych w naszym mieście. Niektóre z przystanków zostaną w niewielkim zakresie utwardzone i wyposażone w małą architekturę. Dzięki temu pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, a nawet stojaki rowerowe.
- „Ścieżka ta ma na celu wyeksponowanie istniejących zabytkowych obiektów Malborka oraz nieistniejących (niezachowanych) w formie dawnych zdjęć i informacji historycznej. Tablice historyczne wyposażone będą w kod QR, który po zeskanowaniu będzie zawierał szersze informacje oraz zdjęcia dotyczące zabytków, które znajdują się lub znajdowały się na danym obszarze” - zapewnia malborski magistrat.

Trasa swój początek będzie miała na ul. Kościuszki. Wszystkie punkty ścieżki historycznej zaznaczone są na mapie, którą załączamy.

 

A jak wyglądają elementy tej ścieżki? Zapraszamy na krótki materiał wideo.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.