Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Uczę się bezpieczeństwa – spotkanie policjanta z pierwszoklasistami.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 15 listopada 2022, 13:33
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Stare Pole. Uczę się bezpieczeństwa – spotkanie policjanta z pierwszoklasistami. fot. KPP Malbork
W ramach VII edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” dzielnicowy spotkał się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia.

Policjanci z malborskiej komendy spotykają się z uczniami klas pierwszych wybranych szkół na terenie powiatu, w ramach działań profilaktycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W VII edycji policyjnego projektu edukacyjnego uczestniczą najmłodsi z „podstawówek” w Lichnowach, Starym Polu oraz SP Nr 1, SP Nr 2 i SP Nr 9 w Malborku.

- „Tym razem pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu odwiedził dzielnicowy tego rejonu. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu. Tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”. Podczas zajęć funkcjonariusz omówił z uczniami podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Dzieci nauczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną jezdni należy chodzić poza terenem zabudowanym oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, żeby być widocznym na drodze” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie dzieliły się z policjantem swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało opaski odblaskowe.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.