Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. Pomóżmy małemu Gabrysiowi w walce z chorobą.

Powiat malborski. Pomóżmy małemu Gabrysiowi w walce z chorobą. fot. Fundacja Dziecięca Fantazja
Gabryś Konys z Lisewa Malborskiego ma dopiero 11 miesięcy i już zmaga się z niepełnosprawnością psychoruchową. Chłopiec, aby mógł rozluźnić mięśnie i pracować nad pokonaniem ograniczeń ruchowych, potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Mimo że ciąża przebiegała książkowo, to Gabryś niespodziewanie przyszedł na świat w 29. tygodniu ciąży. Chłopiec natychmiast został przewieziony w bardzo ciężkim stanie do specjalistycznego szpitala, gdzie kolejne tygodnie spędził w inkubatorze, walcząc o życie.

- „U naszego Podopiecznego doszło też do wylewu do prawej komory mózgowej. Ponadto Gabryś musiał dwukrotnie przejść zabieg laserowy ze względu na retinopatię wcześniaczą. Niestety, pomimo rehabilitacji rozwój ruchowy chłopca jest opóźniony, nie wiadomo, czy będzie w stanie raczkować. Naszego Podopiecznego czeka również dalsza diagnostyka” - informuje Fundacja Dziecięca Fantazja, która od 2003 r. spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Ich misją jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka.

- „Obecnie Gabrysiowi najbardziej potrzebna jest ciągła, intensywna rehabilitacja. Ćwiczenia pomagają mu choć trochę rozluźnić mięśnie, a także pracować nad pokonaniem ograniczeń ruchowych. Ogromnym wsparciem dla naszego Podopiecznego i całej jego rodziny byłyby środki finansowe na kontynuowanie rehabilitacji” - dodaje Fundacja.

 

Każdy z nas może przyłączyć się do zbiórki i pomóc małemu Gabrysiowi w walce o lepsze jutro. Wystarczy wejść na https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1464

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Fundacja Dziecięca Fantazja

 

 

Fundacja Dziecięca Fantazja

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje