Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Na Targowej znaleźli niewybuch z II wojny światowej.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 31 pażdziernika 2022, 10:03
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Na Targowej znaleźli niewybuch z II wojny światowej. fot. KPP Malbork
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i strażakami przeprowadzili ewakuację budynków mieszkalnych przy ul. Targowej w Malborku. Powodem było otrzymane zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. W trakcie prowadzonych prac remontowych wokół jednego z bloków, pracownicy wykopali uzbrojony pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W piątek, 28 października br. około godziny 13.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na terenie osiedla mieszkalnego przy ul. Targowej w Malborku. Pracownicy wykonujący prace remontowe jednego z bloków mieszkalnych wykopali niewybuch z okresu II wojny światowej.

- „Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i okazało się, że jest to uzbrojony pocisk artyleryjski o długości 105 cm i średnicy 40 cm. Policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu przed dostępem osób postronnych i wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz strażakami przeprowadzili ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków. Łącznie ewakuowano około 50 osób” - informuje st. asp. Sylwia kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Mundurowi docierali do każdej osoby i informowali o zagrożeniu, a także udzielali wszelkiej pomocy seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością. Jedną z lokatorek, poruszającą się na wózku inwalidzkim, policjanci na czas działań przewieźli do rodziny w innym rejonie miasta. Na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy po przyjeździe zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany”.

Przed godziną 17.00 mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Policja apeluje do wszystkich osób o niedotykanie czy przenoszenie znalezisk przypominających niewybuchy. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji pod numerem alarmowym 112. Miejsce ujawnienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.  Manipulowanie przy takich przedmiotach może zakończyć się tragedią.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.