Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. 5 medali na Międzynarodowych Zawodach w Gdańsku.

MAL WOPR. 5 medali na Międzynarodowych Zawodach w Gdańsku. fot. MAL WOPR Malbork
Z doskonałymi wynikami oraz 5 medalami wrócili pływacy malborskiego klubu pływackiego MAL WOPR. W międzynarodowych Zawodach Pływackich, które odbyły się w niedzielę, 9 października w Gdańsku, startowało ponad 100 zawodników z 17 klubów. Wśród nich czteroosobowa reprezentacja Malborka pod opieką Doroty Patoki, prywatnie mamy dwójki zawodników.

To właśnie najmłodszy z braci Patoka, Kacper wrócił z zawodów najbardziej zadowolony. Startując trzykrotnie, we wszystkich występach zajął miejsce na podium. W stylu dowolnym na 50 i 200m, z dwoma rekordami życiowymi pokonał wszystkich rywali, zaś na dystansie 50m stylem dowolnym musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika. Tak doskonałe występy Kacpra, mogło zwieńczyć tylko jego ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, w której został uznany najlepszym 12-letnim pływakiem.

- „Warto dodać, że nasz zawodnik znajduje się w składzie kadry wojewódzkiej młodzików, a swoimi występami tylko podtrzymuje zasadność takiej kwalifikacji. W składzie kadry narodowej juniorów znajduje się natomiast nasza utytułowana grzbiecistka Nadia Walentynowicz, która w Gdańsku wywalczyła dwa medale. Doskonały występ Nadia zanotowała na 50m stylem dowolnym, w którym o ponad pół sekundy poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 27.05s zajęła 2 miejsce w eliminacjach. Tę samą lokatę utrzymała w finale i mogła cieszyć się ze srebrnego medalu. Trzeci stopień podium zajęła natomiast na 100m swoim koronnym stylem grzbietowym. Na dystansie o połowę krótszym z kolei weszła do finału z piątym czasem. Tam popłynęła tylko o 0,18s wolniej od swojego rekordu życiowego, przesunęła się o jedną lokatę i zajęła miejsce 4. Ostatecznie nasza reprezentantka mogła też cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR.

Bardzo dobry występ ma za sobą także w Gdańsku Dawid Patoka. Dawid nie tylko ustanowił swój nowy rekord życiowy na 50m stylem dowolnym na bardzo dobrym poziomie 28,08s, ale także o bardzo niewiele przegrał brąz na tym samym dystansie w stylu grzbietowym. Czas 32,68s pozwolił mu na zajęcie miejsca tuż za podium. W gdańskich zawodach startował też Kamil Czarnota, któremu co prawda nie udało się zanotować rekordów, ale cieszą wyniki w granicach tych rekordów oraz 8 miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym.

 

 

 

 

Zdjęcia: MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.