Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Upadek z rusztowania w Starym Polu – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

Upadek z rusztowania w Starym Polu – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Dotyczyły one m. in. zalanego tunelu, ulatniającego się gazu oraz otwarcia mieszkania. Strażacy obsłużyli miejsce trzech kolizji drogowych i potrącenia. Jedna interwencja dotyczyła upadku osoby z rusztowania. Ratownicy wyjeżdżali do jednego pożaru słomy.

 

Policjanci gościli u siebie uczniów klasy pierwszej jednej z malborskich szkół podstawowych. Dzieci zwiedziły jednostkę i zapoznały się z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Policjanci przygotowali dla pierwszoklasistów pokaz sprzętu i zwiedzanie policyjnych pomieszczeń. Spotkanie w komendzie stanowiło również świetną okazję do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły.

 

Ulatniający się gaz w budynku wielorodzinnym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 września br. w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie Malborka. O godz. 16:00 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano lokatora mieszkania, który zgłaszał wyciek gazu z butli gazowej. Brak osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli gazowej oraz przewietrzeniu mieszkania. Podczas oględzin połączenia butli gazowej z kuchenką stwierdzono nieszczelność na śrubunku przewodu gazowego. Strażacy dokręcili śrubunek i uszczelnili układ. Po 48 min. zakończono działania, w których udział wzięło 7 ratowników z JRG Malbork oraz 6 ratowników z OSP Stogi.

 

Dzieci z wizytą u policjantów.

W czwartek, 22 września br. przed południem policjantów malborskiej komendy odwiedzili uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku. Dzieci z bliska mogły zobaczyć, jak wygląda praca policjantów na komendzie. Pierwszaki zwiedziły jednostkę i przypatrywały się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi pokazali dzieciom sprzęt i radiowozy oraz policyjny areszt. Najwięcej emocji wśród uczestników wywołało robienie odcisków dłoni podczas zapoznawania z pracą technika kryminalistyki oraz zakładanie policyjnej kamizelki. Podczas spotkania policjanci w ramach akcji „Bezpieczne droga do szkoły” przypomnieli o tym jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas poruszania się po drodze. Na pamiątkę wizyty w malborskiej komendzie każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę oraz breloczek.

 

Upadek dwóch osób z rusztowania w Starym Polu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 września br. na ul. Marynarki Wojennej w Starym Polu. O godz. 08:06 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o upadku dwóch osób z rusztowania.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano dwóch poszkodowanych mężczyzn, po upadku z rusztowania o wysokości około 7m budynku gospodarczego. Jedna z poszkodowanych osób samodzielnie zeszła z konstrukcji. Drugi mężczyzna znajdował się na najniższej kondygnacji rusztowania na wysokości około 2m nad ziemią. Mężczyzna skarżył się na ból klatki piersiowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ratownicy ewakuowali poszkodowaną osobę przy użyciu noszy typu deska. Do miejsca zdarzenia dojechał ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Osoba ewakuowana z rusztowania została zabrana przez ZRM do szpitala. Druga osoba poszkodowana odmówiła transportu przez ZRM. Po 54 min. zakończono działania, w których udział wzięło 7 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników medycznych.

 


 


Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku

Zdjęcia: KPP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
V82
V82 27.09.2022, 12:30
Jesienny wiatr...