Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Daj zaprosić się do tańca – 22. edycja Baltic Cup.

Elbląg. Daj zaprosić się do tańca – 22. edycja Baltic Cup. fot. organizator
W drugi weekend października w Elblągu odbędzie się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. Organizatorzy zapewniają, że dostarczą widzom nie tylko wrażeń estetycznych, rozpalą serca i jeszcze większą miłość do tańca, ale również zapewnią niesamowite emocje.

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup" oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 rozpoczną się w piątek, 7 października i potrwają do niedzieli, 9 października. Areną zmagań będzie hala sportowo-widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Współzawodnictwo oceniać będzie międzynarodowe jury.

- „Co roku wyżej stawiamy sobie poprzeczkę, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do turniejowych zmagań tancerzy w różnym wieku i o różnych umiejętnościach prezentowanych na parkiecie” – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – „Systematycznie urozmaicamy Baltic Cup poprzez organizacje ciekawych imprez towarzyszących. Podczas tej edycji w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby podziwiać zmagania najlepszych na świecie tancerzy młodego pokolenia. Jestem przekonany, że za kilka lat uczestnicy Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 będą stanowili światową czołówkę taneczną!”.

 

Organizatorem MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współorganizatorem Stowarzyszenie Jantar Elbląg.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Elbląg.

 

 

 

 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.