Wydanie nr 157/2023, Wtorek 6.06.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Rozpoczęło się płukanie sieci wodociągowej.

  • Wydanie nr 157/2023
  • 22 września 2022, 07:20
  • Gmina Malbork
  • Wiadomości
Gmina Malbork. Rozpoczęło się płukanie sieci wodociągowej. fot. zdjęcie poglądowe
Centralny Wodociąg Żuławski w Nowym Dworze Gdańskim poinformował, że przystąpił do płukania sieci wodociągowej na terenie gminy Malbork. Planowane prace potrwają do końca października.

Centralny Wodociąg Żuławski sp. z o.o. w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że przystąpił do płukania sieci wodociągowej na terenie gminy Malbork, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę, a w szczególności w zakresie zapewnienia odpowiedniej jakości wody u odbiorców.

Planowane prace związane z płukaniem sieci odbywać się będą od 19 września do 31 października br. w godzinach nocnych, zazwyczaj od godz. 23:00 do 05:00.

Proces okresowego płukania (czyszczenia) sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur. Woda w czasie płukania, tak jak i w ciągu całego roku normalnej eksploatacji sieci jest bezpieczna dla zdrowia, zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia, zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 07. 12. 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

W czasie prowadzenia płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej mogą ulec zmianie właściwości wody, tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy i mętności. Wyczuwalny może być również zapach, który jest specyficzny dla chloru.

Centralny Wodociąg Żuławski sp. z o.o. w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że po zakończeniu prac może wystąpić chwilowe pogorszenie jakości wody, objawiające się żółtawo-brązowym zabarwieniem wody, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu.

- „Za wszystkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy, jednakże czynności te są niezbędne do zapewnienia Odbiorcom wody o odpowiedniej jakości” - przeprasza CWŻ.

 

Więcej informacji uzyskać można w Zakładzie Eksploatacji w Nowym Stawie pod nr tel. 55 273 22 47 lub 602 677 809.

 

 

 

 

Informacja: Gmina Malbork

Gmina Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.