Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ulatniający się gaz w siedzibie banku – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

Ulatniający się gaz w siedzibie banku – tygodniowy raport malborskich… fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 22 interwencji. Dotyczyły one m.in. patrolowania rzeki Nogat, usuwania kokonów owadów błonkoskrzydłych, pomocy PRM, nadłamanego konaru drzewa, uszkodzonej rury, ulatniającego się gazu w banku, oberwanego baneru reklamowego, zatrzaśniętych drzwi balkonowych oraz zalanego tunelu. Strażacy obsłużyli miejsce dwóch kolizji drogowych i próby samobójczej. Jedna interwencja dotyczyła betonowej podstawy niebezpiecznie zwisającej nad wejściem do budynku. Ratownicy wyjeżdżali do czterech pożarów: śmietnika, instalacji w piwnicy, zadymienia na klatce schodowej oraz nieszczelnego przewodu dymowego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili cykl spotkań z seniorami. Tematem prelekcji funkcjonariuszy było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych. W spotkaniach uczestniczył Kierownik Posterunku Policji w Starym Polu wraz z innymi policjantami.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się „DNI OTWARTE”. Tym razem w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Malborku, którzy w tym roku szkolnym kończą edukację i w najbliższym czasie będą podejmowali życiowe decyzje co do wyboru związanego z przyszłym zawodem.  Policjanci  prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.

 

Ulatniający się gaz w siedzibie banku.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 września br. w budynku mieszkalno – usługowym przy ul. Kościuszki w Malborku. O godz. 09:31 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w siedzibie banku.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork w budynku wyczuły zapach gazu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu drogi osiedlowej na odcinku 300m i ewakuacji pracowników banku oraz mieszkańców kamienicy (łącznie 19 osób). Ratownicy dokonali pomiaru czujnikiem wielogazowym w oddziale banku oraz w całej kamienicy. W oddziale banku zawartość substancji niebezpiecznej wykazało 1000ppm., natomiast w budynku mieszkalnym nie wykazało obecności substancji niebezpiecznych. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia w siedzibie banku oraz ponownie skontrolowali urządzeniem wielogazowym. Kontrola nie wykazała żadnych substancji niebezpiecznych w powietrzu. Po 43 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 11 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 pracowników Pogotowia Gazowego.

 

Dni Otwarte” malborskiej komendy.

W piątek, 16 września br. w malborskiej komendzie odbyły się „Dni Otwarte”. Przedsięwzięcie było dedykowane dla tych uczniów szkół średnich, którzy w tym roku szkolnym kończą edukację i w najbliższym czasie będą musieli podjąć ważne decyzje w swoim życiu dotyczące swojego przyszłego zawodu. W tej edycji udział wzięło około 50 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Malborku.

- „Młodzież miała możliwość zapoznania się „od kuchni” z pracą malborskich policjantów. Dla uczestników przygotowano multimedialną prezentację dotyczącą procesu rekrutacji do Policji oraz pokaz sprzętu policyjnego i jednostek broni,  na co dzień wykorzystywanych przez  funkcjonariuszy w służbie. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą policjantów na różnych stanowiskach, m.in. technika kryminalistyki i oficera dyżurnego na Stanowisku Kierowania. Na zakończenie, na parkingu przed komendą, mundurowi zaprezentowali pojazdy służbowe” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Kolejna edycja Dni Otwartych już w październiku, na które policjanci zaproszą wszystkich mieszkańców, gdzie wszyscy chętni będą mogli złożyć dokumenty, aby spełnić swoje marzenia w policyjnej służbie.

Wszyscy zainteresowani służbą w Policji szczegółowo mogą zapoznać się z etapami rekrutacji na przygotowanej przez Komendę  Wojewódzką Policji w Gdańsku stronie www.dobór.pomorska.policja.gov.pl.

 

Pożar instalacji w piwnicy budynku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 września br. w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Jasnej w Malborku. O godz. 21:29 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze instalacji w piwnicy.

Po dojeździe trzech zastępów z JRG Malbork oraz jednego zastępu OSP Stogi do miejsca zdarzenia zastano zadymienie w piwnicy i na klatce schodowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Brak osób poszkodowanych. Pożar ugaszony został gaśnicą przez mieszkańców przed przybyciem JOP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do jednej z piwnic w celu sprawdzenia źródła ognia, oddymieniu i przewietrzaniu klatki schodowej oraz piwnicy. Do miejsca zdarzenia przyjechało Pogotowie Energetyczne, którego pracownicy odłączyli zasilanie do budynku. Ratownicy sprawdzili klatkę schodową przy użyciu detektora wielogazowego - pomiar nie wykazał obecności tlenku węgla. Po 57 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 14 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji i 2 pracowników Pogotowia Energetycznego.

 

Spotkanie policjantów z seniorami w Starym Polu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Starym Polu spotkali się z seniorami ze Stowarzyszenia „Aktywni Stare Pole” oraz emerytowanymi nauczycielami.

- „Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi seniorom na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym. Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów metodą m. in. „na wnuczka” i „na policjanta”, poinformowali również jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz przybliżyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Podczas prelekcji funkcjonariusze zachęcali do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „ Moja Komenda”. W trakcie spotkania seniorzy zadawali dużo pytań, na które odpowiedzi udzielali policjanci. Spotkanie było też doskonała okazją do przedstawienia seniorom nowego dzielnicowego rejonu gminy Stare Pole, mł. asp. Kamila Tercjak.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.