Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Policjanci wstępnie ustalili przyczyny zderzenia osobówek w Starym Polu.

  • Wydanie nr 344/2022
  • 14 września 2022, 12:49
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
DK22. Policjanci wstępnie ustalili przyczyny zderzenia osobówek w Starym Polu. fot. KPP Malbork
Malborscy policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek po południu w Starym Polu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobowej Skody wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pojazdowi marki Hyundai.

We wtorek, 13 września br. parę minut po godzinie 16.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Starym Polu doszło do zderzenia dwóch aut. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- „Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 71-letni kierowca Skody wyjeżdżając z ul. Żeromskiego, chciał skręcić w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową nr 22, od strony Malborka, Hyundaiowi. Uderzenie było tak silne, że Skoda wypadła z drogi i zatrzymała się na słupie energetycznym i ogrodzeniu znajdującej się obok posesji” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Autami podróżowały 4 osoby, na szczęście odniosły tylko niewielkie obrażenia, które służby medyczne zaopatrzyły na miejscu”.

Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca tego zdarzenia, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł oraz 6 punktami karnymi.

 

Policjanci apelują!

W kalendarzu mamy jeszcze lato, ale aura jest już bardzo jesienna i wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Szybciej zapadający zmrok, mgły oraz deszcze ograniczają widoczność na drogach. Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Aby podróżować bezpiecznie należy przede wszystkim dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Przy śliskiej nawierzchni, nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczna. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania. Zachowajmy również szczególną ostrożność podczas manewru wyprzedzania, czy zmianie pasa ruchu. Przy śliskiej nawierzchni pośpiech podczas podróży nie jest dobrym doradcą i może przynieść tragiczne w skutkach zdarzenia.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.