Wydanie nr 332/2022, Poniedziałek 28.11.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dziecko na parapecie 2 piętra budynku – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 332/2022
  • 12 września 2022, 11:01
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Dziecko na parapecie 2 piętra budynku – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych. fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Dotyczyły one usuwania kokonów owadów błonkoskrzydłych i pomocy policji. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku i dwóch kolizji drogowych. Jedna interwencja dotyczyła dziecka na parapecie budynku mieszkalnego. Ratownicy wyjeżdżali do dwóch pożarów: altany działkowej i trawy. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Dziecko na parapecie budynku mieszkalnego przy ul. Konopnickiej w Malborku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 9 września br. w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Konopnickiej w Malborku. O godz. 16:24 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o dziecku w wieku około 6 lat na parapecie okna. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym na drugim piętrze stojące na parapecie autystyczne dziecko w wieku około 6 lat. Policja była na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozstawieniu skokochronu. W międzyczasie ratownik z policjantem weszli do środka mieszkania. W związku z tym, że drzwi do pokoju były zamknięte na klucz, funkcjonariusze z użyciem siły weszli do pokoju, w którym prawdopodobnie znajdowało się dziecko. Po wejściu do pokoju policjant zdjął nieletniego z parapetu. Po 22 min. zakończono działania, w których udział wzięło 5 ratowników.

 

Brzózki – osobówka uderzyła w drzewo i przewróciła się.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 września br. na drodze powiatowej w miejscowości Brzózki gm. Nowy Staw. O godz. 06:30 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Fiat Stilo po uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się na środku drogi powiatowej kołami do góry, blokując ją w obu kierunkach. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM. Policja była na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Decyzją lekarza osoba poszkodowana nie została zabrana do szpitala. Do miejsca zdarzenia dojechały zastępy JRG Nowy Dwór Gdański oraz OSP Nowy Staw. Oddysponowano zastęp JRG z Nowego Dworu Gdańskiego do jednostki. Strażacy usunęli pojazd na pobocze drogi w bezpieczne miejsce i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz usunęli z jezdni resztki pokolizyjne. Ratownicy pomogli załadować rozbity pojazd na lawetę i po 1 godz. 37 min. zakończono działania. W działaniach udział wzięło łącznie 17 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji i 2 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.