Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zima znów zaskoczyła drogowców?

Malbork. Zima znów zaskoczyła drogowców? fot. TvMalbork.pl
Długo wyczekiwany okres ferii zimowych w końcu nadszedł i nawet spadł, jakby mogło się wydawać, z tej okazji śnieg. Oj dawno nie napadało u nas tyle śniegu i to w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Jednak czy radość na twarzach najmłodszych będzie trwała długo, skoro w godzinach od 8 do 16 nie mogą bez dorosłych poruszać się po ulicach? Prognozy wskazują, że śnieg będzie leżał po godzinie 16, więc zapewne jeszcze zdążą ulepić bałwana. A co z naszymi drogami? Czy po raz kolejny zima zaskoczyła naszych drogowców?

 

W rozmowie telefonicznej Władysław Krawczyk, Prezes Zarządu ZGKiM w Malborku przyznaje, że akcja „Zima” rozpoczęła się już o 2 nad ranem w poniedziałek, 4 stycznia br. Zgodnie z podpisaną z miastem umową, dwa samochody ciężarowe typu piaskarka i dwa ciągniki rozgarniające śnieg i rozsypujące sól wyjechały na ulice Malborka i w odpowiedniej kolejności je odśnieżały. Co oznacza odpowiednia kolejność? Prezes Krawczyk wyjaśnił, że chodzi o kategorie ulic – 1, 2 i 3, które określają drogi pod względem ważności. Przykładem 1 kategorii jest ulica Mickiewicza lub Konopnickiej. Do 2 kategorii należą drogi dojazdowe do wspomnianej 1 kategorii, zaś 3 to drogi peryferyjne, osiedlowe. Zgodnie z umową należy w pierwszej kolejności zapewnić przejezdność ważnych traktów drogowych, dopiero później odśnieżać pozostałe.

 

 

 

 

Prezes Zarządu ZGKiM w Malborku zaznacza, że „nie ma tylu ludzi i tyle sprzętu, żeby być wszędzie jednocześnie. Od lat tak robimy i zawsze miasto jest utrzymane w należytym porządku”. Dodaje, że odśnieżarki i piaskarki będą jeździły do momentu, aż wszystkie drogi zostaną doprowadzone do ładu.

 

 

 

 

A co z głównymi drogami miasta?

Władysław Krawczyk w rozmowie z nami podkreśla, że akcja „Zima” jest pod kontrolą, a ZGKiM w Malborku odśnieża tylko ulice miasta znajdujące się w jego granicach. Ulice Sikorskiego i de Gaulle´a prowadzące aż do Nowej Wsi Malborskiej są drogami wojewódzkimi, a to oznacza, że są odśnieżane już przez inną instytucję. W tym przypadku przez Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Sztumie. Z kolei Aleja Rodła, Armii Krajowej czy Wojska Polskiego są drogami krajowymi i odśnieża je tzw. krajówka.

 

 

 

 

Jako ciekawostkę Prezes ZGKiM podał, że w zeszłym roku przez całą zimę miał miejsce tylko jeden wyjazd. A jak będzie w tym roku?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Poranny kierowca
Poranny kierowca 04.01.2021, 21:21
Film dokładnie oddaje gotowość służb. Dwa rozsiewacze piasku i soli, pługi w powietrzu bo po co odgarniać zalegający śnieg, kierowcy sami rozjeżdżą... oszczędności ! Jadąc o 7.00 ani śladu przejazdu pługów co można doskonale zauważyć obserwując pobocza. Po pługu dalekie ślady odrzucanego śniegu a nic takiego nie widziałem. Ech, nie chce się...
mieszkaniec
mieszkaniec 04.01.2021, 15:10
Specyficzne pojmowanie terminu "należyty porządek" ma ten człowiek
Ja
Ja 04.01.2021, 14:17
Reklamy zaskoczyły treść. Oj przepraszam zasłoniły