Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Termin upływa 30 listopada br.

Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Termin upływa 30 listopada… fot. gov.pl
Od 17 sierpnia br. gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, mogą składać wnioski o rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł.

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Przy składaniu wniosku nie ma kryteriów dochodowych, a dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, należy składać do urzędów gmin. Jego wzór jest jednolity dla całej Polski, by odciążyć gminy i przyspieszyć cały proces.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w formie elektronicznej lub papierowej do 30 listopada 2022 r. Wypłata środków trafi na konto wskazane we wniosku. Pieniądze będą wypłacone w ciągu 30 dni od złożenia kompletnego wniosku.

 

Gospodarstwu wieloosobowemu przysługuje tylko jeden dodatek. W przypadku, gdy w gospodarstwie wieloosobowym wniosek o dodatek węglowy złoży więcej niż jedna osoba, świadczenie otrzyma ta, która pierwsza złoży wniosek. Jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego.

 

Gdzie można składać wnioski?

Mieszkańcy gminy wiejskiej Malbork wnioski o dodatek węglowy mogą składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malborku, ul. Solskiego 1.

Mieszkańcy Malborka wnioski składają do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku (ul. Słowackiego 74). Informacje w tej sprawie pod nr tel. 55 647 27 81.

W gminie Stare Pole wnioski przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Polu, ul. Marynarki Wojennej 6.

W Nowym Dworze Gdańskim wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Urząd Miejski, ul. Wejhera 3 (Obsługa mieszkańca na parterze, pokój 114 na parterze, sekretariat pokój 206 na I piętrze).

W gminie Miłoradz nabór wniosków prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Urząd Gminy w Miłoradzu, ul. Żuławska 9). Wnioski wypełnić można na miejscu w Urzędzie Gminy (pokój nr 6, pokój nr 10) lub pobrać do wypełnienia wydrukowany formularz na terenie jednostek gminnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kończewicach oraz Gminnym Centrum Aktywności Seniora w Mątowach Wielkich.

W gminie Lichnowy wnioski można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lichnowach, ul. Jesionowa 1 w godzinach od 07:30 do 15:30.

Mieszkańcy gminy Dzierzgoń wnioski składają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1.

W Sztumie wnioski można składać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztumie, ul. Mickiewicza 39.

 

Wzór wniosku można pobrać w wersji elektronicznej ze strony: https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.