Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. 126 km/h w terenie zabudowanym – podsumowanie policyjnej akcji Prędkość.

  • Wydanie nr 29/2023
  • 17 sierpnia 2022, 10:42
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. 126 km/h w terenie zabudowanym – podsumowanie policyjnej akcji… fot. zdjęcie poglądowe
Długi weekend to czas wzmożonej pracy dla policjantów malborskiej komendy. Funkcjonariusze prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów, zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych. Akcja rozpoczęła się od piątkowych działań „Prędkość”.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa policjanci pionu ruchu drogowego pełnili wzmożoną służbę patrolową, ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na takie wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków, tj. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- „Długi weekend rozpoczął się od udziału policjantów w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Podczas tych działań malborscy funkcjonariusze skontrolowali 32 pojazdy. Policjanci ujawnili 14 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 2 kierowców przekroczyło ją o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i straciło prawo jazdy. Oba te przypadki miały miejsce na głównej arterii Malborka, czyli na ul. Aleja Rodła. Pierwszy z kierowców jechał z prędkością 108 km/h i został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych, prędkość drugiego pojazdu wynosiła 126 km/h, a kierowca otrzymał mandat 2,5 tys. złotych” – informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

W Nowym Stawie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Peugeota. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie 41-letniego kierowcy oraz jego przekrwione oczy.

- „Badania wykazały, że mężczyzna prowadził swój pojazd pod wpływem amfetaminy. Podczas kontroli kierowcy i jego samochodu policjanci w pudełku po zapałkach znaleźli dwa zawiniątka tego samego narkotyku. Ponadto, po sprawdzeniu policyjnych systemów okazało się, że 41-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a jego pojazd odholowany na parking. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności” – dodaje asp. Sylwia Kowalewska.   


 

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Koń polski
Koń polski 17.08.2022, 17:12
"W Nowym Stawie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Peugeota. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie 41-letniego kierowcy oraz jego przekrwione oczy."

Cuda cuda ogłaszają. Szanowna red. popłynęliście jak ten kierujący.

Takich potencjalnych zabójców powinno się izolować na długie lata. Ewentualnie obrożę na kark z modułem GPS i po przekroczeni pewnej prędkości alarm. Dodatkowo promień poruszania się bez zgody policji, kuratora lub innego organu to np. więcej niż 5 km od miejsca zamieszkania . Drogowych bandytów powinno się tępić wszelkimi możliwymi metodami. I niech nikt nie mówi o jakiś prawach obywatelskich takiego śmiecia.