Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Osobówką w znak drogowy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 16 sierpnia 2022, 10:40
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Osobówką w znak drogowy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 21 interwencji. Dotyczyły one m. in. usunięcia konarów drzewa i drzew, pomoc PRM oraz patrolowania rzeki Nogat. Ratownicy wyjeżdżali do 12 pożarów – ścierniska, śmieci, snopków słomy i krzaków. Strażacy obsłużyli miejsce trzech wypadków drogowych. Jedna interwencja dotyczyła uwięzionej sarny.

 

Wypadek samochodu osobowego z autobusem elektrycznym MZK.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 sierpnia br. na ul. 500-lecia w Malborku. O godz. 15:08 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autobusem. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i miejskiego autobusu o napędzie elektrycznym. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni blokując ruch kołowy w obu kierunkach. W autobusie znajdowali się dwaj poszkodowani mężczyźni. Pozostali pasażerowie autobusu samodzielnie opuścili pojazd. Poszkodowany kierowca samochodu osobowego znajdował się na zewnątrz pojazdu. ZRM obecna była na miejscu zdarzenia i ustalała liczbę poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu autobusu przez odłączenie zasilania z instalacji wysokonapięciowej (wyłącznik awaryjny) oraz zabezpieczeniu kół pojazdu. Na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp z OSP Stogi oraz policja. Ratownicy udzielali pomocy medycznej poszkodowanym znajdującym się w autobusie oraz poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego i pasażerce autobusu znajdujących się na zewnątrz pojazdów. ZRM udzielała pomocy kolejnej poszkodowanej w wypadku kobiecie oraz dziecku oraz nadzoruje MDR wykonywane przez ratowników JOP. Do miejsca zdarzenia dojeżdżały kolejne karetki ZRM i sukcesywnie przekazywano pod ich opiekę poszkodowanych. Łącznie przetransportowano do szpitali 5 osób dorosłych (4 pasażerów autobusu i kierowcę pojazdu osobowego). Poszkodowane w zdarzeniu 8-letnie dziecko, które znajdowało się pod opieką ZRM oddaliło się z miejsca zdarzenia pod opieką rodziców. Do miejsca zdarzenia przyjechał technik policji. Strażacy przekazali pojazdy policjantom. Przyjechała również służba drogowa, laweta i holownik. Po załadunku rozbitych pojazdów i usunięciu resztek powypadkowych oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych, po 3 godz.7 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 11 ratowników, 6 funkcjonariuszy policji i 8 ratowników medycznych.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36798,malbork-kilka-osob-rannych-po-czolowce-osobowki-z-

 

Osobówką w znak drogowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 sierpnia br. na ul. Michałowskiego w Malborku. O godz. 15:14 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Toyota CHR po uderzeniu w znak drogowy. Mężczyzna kierujący pojazdem przebywał poza autem. Reanimowany był przez świadków zdarzenia. Pojazdem podróżował kierowca z dzieckiem, które przed przybyciem JOP zostało zabrane z miejsca zdarzenia przez osobę z rodziny. Samochód znajdował się na poboczu drogi.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu medycznych działań ratowniczych osobie poszkodowanej (reanimacja, AED, pulsoksymetria i tlenoterapia). Do miejsca zdarzenia przyjechał patrol policji oraz ZRM, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Mężczyzna zabrany został do szpitala. Po 47 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.