Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. Trwa walka o życie Łukasza Kopczyńskiego. Potrzebne pieniądze na jego leczenie.

Powiat malborski. Trwa walka o życie Łukasza Kopczyńskiego. Potrzebne pieniądze na jego leczenie. fot. Fundacja Zbieramy Razem
To nieszczęście spadło na rodzinę z powiatu malborskiego, jak grom z jasnego nieba. Wypadek w sekundach zrujnował im życie. Ze złamanymi nogami, żebrami oraz uszkodzeniami miednicy, barku i poważnymi obrażeniami wewnętrznymi 34-letni Łukasz Kopczyński walczy o życie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, ale w tej walce bardzo potrzebuje naszej pomocy. Bez niej będzie miał nikłe szanse, by żyć. Konieczna jest kosztowna specjalistyczna rehabilitacja.

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło 30 lipca br. w powiecie malborskim. Łukasz, jadąc samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Natychmiast trafił do UCK. Wiele dni leżał na oddziale intensywnej terapii, będąc w śpiączce farmakologicznej. Po próbach wybudzenia okazało się, że Łukasz nie wybudza się. Z badań neurologicznych wynika, że doszło do rozlanego urazu aksonalnego. To najbardziej zaawansowana postać urazu zamkniętego. Ogniska krwotoczne powstają w mechanizmie gwałtownego przyspieszenia i hamowania. Najczęściej obserwuje się je w obrębie ciała modzelowatego, ale mogą być też rozsiane w innych obszarach mózgowia. Skutki rozlanego urazu aksonalnego zależą oczywiście od siły i mechanizmu urazu. Stan chorego może być zmienny – od krótkotrwałej utraty przytomności, poprzez długotrwałą śpiączkę do stanu wegetatywnego lub zgonu włącznie.

- „Był to dla nas bardzo duży szok” – mówi mama Łukasza. - „Jednak nie poddajemy się, ponieważ jest nadzieja! Tą nadzieją jest klinika rehabilitacyjna. Codzienna, intensywna rehabilitacja pomoże Łukaszowi się obudzić oraz wrócić do zdrowia. My wierzymy, czekamy na niego i z całego serca chcemy mu pomóc. Czujemy, że nas słyszy i jest blisko”.

W walce o życie ważny jest czas. Obecnie Łukasz nadal przebywa w UCK na oddziale chirurgii naczyniowej.

- „Rodzice czekają, aż będzie mógł być przewieziony do kliniki rehabilitacyjnej, która w wyniku intensywnych zabiegów, doprowadzi do wybudzenia Łukasza” – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem. - „Gdy to się stanie możliwe potrzebne będą pieniądze, ponieważ walka o zdrowie Łukasza jest bardzo kosztowna. Rehabilitacja oraz pobyt w klinice będzie pochłaniać ogromne środki, na które rodziców Łukasza nie stać”.

Fundacja Zbieramy Razem, której Łukasz Kopczyński został podopiecznym, bardzo prosi o pomoc w ratowaniu zdrowia i życia Łukasza. Każda złotówka jest na wagę złota. Pomóżmy obudzić Łukasza, aby mógł odzyskać sprawność. Sprawmy, żeby poczuł, że wszyscy stoimy za nim murem i nie zostawimy go w potrzebie. Potrzebie najważniejszej z możliwych, bo w niej stawką jest życie.

 

Wpłat należy dokonywać na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Łukasza Kopczyńskiego". Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Fundacja Zbieramy Razem

Fundacja Zbieramy Razem
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
....
.... 19.08.2022, 02:59
Chyba pomogę ale nie tobie ostatnio widziałem ogłoszenia kobiet zbierają na operację raka piersi i inne.
....
.... 18.08.2022, 21:21
Słabe nerwy i chodziło o znieczulenie. Podobny jak kropla wody do kropli wody.
....
.... 18.08.2022, 21:12
A to nie jest ten braciszek u którego chciałem naprawić samochód i odsyłał mnie do innych miast podobny albo do dentysty który jak powiedziałem że mam słabe nerwy prawie wybił mi oko przyrządem nie wiem czy chciał się popisać przy pielęgniarce czy chodziło o reklamę pomógł bym ci ale może w innych miastach ci pomogą.