Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Postawa godna pochwały – podziękowania dla 9-latki od Komendanta Powiatowej Policji.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 9 sierpnia 2022, 11:22
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Postawa godna pochwały – podziękowania dla 9-latki od Komendanta Powiatowej Policji. fot. KPP w Sztumie
Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius podziękował 9 - letniej mieszkance Dzierzgonia za godną naśladowania postawę i współpracę, dzięki której policjanci mogli skutecznie zareagować i odzyskali przywłaszczony telefon.

„Znieczulica” - pojęcie tak często pojawiające się w naszej codziennej ocenie relacji między ludźmi. Nie widziałem, nie słyszałem, nie chciałem się wtrącać, bałem się odwetu, nie chciałem sobie robić problemu - to wymówki, jakich najczęściej używamy, aby usprawiedliwić swoją bezczynność w konfrontacji z sytuacją, gdy krzywdzona jest inna osoba.

Czasami też powód swojej bierności tłumaczymy tym, że przecież inni też mogli zareagować, też mogli coś zrobić, też mogli pomóc. O tym, że można inaczej, że mimo własnych lęków i wątpliwości można pomóc drugiej osobie, swoją postawą przykład dała 9-letnia mieszkanka Dzierzgonia.

- „W lipcu na jednej z ulic w Dzierzgoniu dziewczynka zauważyła roztrzęsioną kobietę, która nie mogła znaleźć swojego telefonu komórkowego. Dziewczynka widząc co się dzieje, podeszła do kobiety wykazując tym chęć udzielenia pomocy. 9-latka skontaktowała się ze swoją ciocia, która na co dzień pracuje w referacie ruchu drogowego, informując ją o całym zajściu. Dzięki tym informacjom oraz szybkiej i skutecznej współpracy z jego autorką, dzierzgońscy policjanci odzyskali przywłaszczony przez mieszkańca Dzierzgonia telefon komórkowy” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. -

Właśnie za taką postawę, odwagę i empatię jaką wykazała się 9 - latka, w poniedziałek, 8 sierpnia br. Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius, podziękował dziewczynce za wzorową postawę.

- „Jednocześnie podkreślił, że jej zachowanie stanowić powinno wzór, szczególnie dla młodych ludzi, którzy w swoim życiu będą musieli się mierzyć z różnymi sytuacjami i wyzwaniami. Pan Komendant zaznaczał, że nie możemy stać z boku i biernie się przyglądać jak innym dzieje się krzywda i bez względu na okoliczności warto być człowiekiem i warto wyciągnąć pomocną dłoń, na tyle, na ile potrafimy” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka i dodaje, że dziewczynka zdradziła funkcjonariuszom, że w przyszłości chciałaby zostać policjantką. Nie wahając się tak zareagować, na pewno będzie ona dobrym kandydatem.

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.