Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Pod koniec sierpnia do Malborka przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna, w której kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. Jak to zrobić?

W poniedziałek, 29 sierpnia br. w godz. 10.00 – 16.30 przy markecie Kaufland ul. Żeromskiego w Malborku będzie stała mobilna pracownia mammograficzna, w której mieszkanki naszego miasta w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie się przebadać. Badania mammograficzne finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1953 r.

Nie warto zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

· nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

· lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Żeby wziąć udział w bezpłatnym badaniu, należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub wypełnić formularz na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego, organizator badań prosi o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

Informacja prasowa organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.