Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Awanse i odznaczenia z okazji Święta Policji.

Malbork. Awanse i odznaczenia z okazji Święta Policji. fot. KPP Malbork
W Komendzie  Powiatowej Policji w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia w malborskim garnizonie 51 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, wręczono również odznaczenia i wyróżnienia. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku, młodszy inspektor Dariusz Zeler.

We wtorek, 26 lipca br. policjanci z Malborka obchodzili swoje święto. W uroczystości brali udział zaproszeni goście, m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, inspektor Konrad Kobierski, przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych instytucji.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 08.30 mszą świętą w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku. Jak co roku, nabożeństwo w intencji policjantów i pracowników policji odprawił kapelan malborskiej komendy, ks. Arkadiusz Śnigier.

O godzinie 10.00 w auli malborskiej komendy rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której funkcjonariusze otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Konrada Kobierskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Malborku mł. insp. Dariusza Zelera akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości szef malborskiej jednostki został odznaczony przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych odznaką „Za Zasługi”. Swoje wyróżnienia otrzymali również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Malborku

Na zakończenie uroczystości przemówienie wygłosił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektor Konrad Kobierski, który podziękował policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie i pracownikom policji za sumienną i rzetelną pracę, szczególnie w ostatnim roku, gdzie musieli zmagać się z dodatkowymi zadaniami związanymi z pandemią koronawirusa, problemem migracyjnym na granicy białoruskiej oraz  z działaniami na rzecz obywateli Ukrainy, którzy w naszym kraju szukali schronienia przed wojną. Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych i zaprzyjaźnionych instytucji za bardzo dobrą współpracę i ich wsparcie.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.