Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czołówka w Nowym Stawie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2023
  • 25 lipca 2022, 10:27
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Czołówka w Nowym Stawie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 18 interwencji. Dotyczyły one m.in. usuwania owadów błonkoskrzydłych, pomocy w otwarciu mieszkania oraz wyczuwalnego zapachu dymu na klatce schodowej. Ratownicy wyjeżdżali do 5 pożarów – śmieci i traw. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku drogowego i patrolowali rzekę Nogat. Trzy alarmy okazały się fałszywe.

 

Dwie osoby ranne po czołówce osobówki z pojazdem ciężarowym.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 lipca br. na ul. Gdańskiej w Nowym Stawie. O godz. 16.16 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym przewożącym zboże. Zadysponowano dwa zastępy JRG Malbork i zastęp OSP Nowy Staw.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Ford Mondeo po zderzeniu czołowym z pojazdem ciężarowym marki Scania. Samochód ciężarowy z naczepą przewożący zboże. Dwie osoby podróżujące autem osobowym były poszkodowane. Przebywająca w pojeździe pasażerka była pod opieką ZRM, natomiast kierowca znajdował się poza pojazdem. Kierujący pojazdem ciężarowym nie miał obrażeń. Widoczny był wyciek płynów eksploatacyjnych. Droga była całkowicie zablokowana.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w rozbitym samochodzie osobowym. Ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do kobiety znajdującej się w pojeździe osobowym poprzez usunięcie boku pojazdu. Ewakuowali poszkodowaną kobietę z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej i przekazali pod opiekę ZRM. Kobieta została zabrana do szpitala. Strażacy udzielili MDR (wsparcie psychiczne, opatrzenie ran, pulsoksymetria) drugiej osobie poszkodowanej. Na miejsce przyjechał drugi ZRM. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego kierowcę osobówki. Na miejsce zdarzenia przyjechał holownik i laweta po uszkodzone pojazdy. Ratownicy pomogli przy załadunku na lawetę samochodu osobowego. Po dokonaniu sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunięto resztki powypadkowe. Po przywróceniu ruchu kołowego na drodze, po 4 godz. 39 min. zakończono działania.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36680,nowy-staw-dwie-osoby-ranne-po-zderzeniu-osobowki-z

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcie: KPP w Malborku

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KAT.
KAT. 25.07.2022, 21:26
Dzisiaj, ok. godz 20.40 , skakała z wysokości ok. 2,5 tys. metrów grupa 6 skoczków spadochronowych nad ok. Dąbrówki Malborskiej. Na tzw. latających skrzydłach dolatywali nad wojskowe lotnisko. Z ostatniej szóstki 4 poleciało nad lotnisko, natomiast jeden miał częściowo otwarty spadochron, tzw. kalafior i dość szybko spadał. Spadającego kolegę obserwował ostatni ze skoczków, który wylądował w okolicach Dąbrówki. Natychmiast zawyła syrena p.poż. na lokalnej remizie i w ciągu 20 minut przyjechały dwie karetki ze Sztumu. Prawdopodobnie rozegrał się dramat nad lokalnym terenem.