Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Adam Ostrowski wybrany nowym burmistrzem.

Krynica Morska. Adam Ostrowski wybrany nowym burmistrzem. fot. FB Adam Ostrowski
W odbywających się w niedzielę w Krynicy Morskiej wyborach na burmistrza, bezkonkurencyjny okazał się Adam Ostrowski. Uzyskał 458 głosów.

W niedzielę, 24 lipca br. w Krynicy Morskiej odbyły się wybory na nowego burmistrza. Został nim 65-letni Adam Ostrowski, na którego zagłosowało 458 mieszkańców. Anna Jaworska dostała 215 głosów. 14 wrzuconych głosów okazało się nieważnych.

Ewa Kuźma z Obwodowej Komisji Wyborczej w Krynicy Morskiej poinformowała, że uprawnionych w wyborach było 1160 mieszkańców. W głosowaniu udział wzięło 687. Zorganizowany został tylko jeden lokal wyborczy, usytuowany w Urzędzie Miasta.

65-letni Adam Ostrowski, nowy burmistrz Krynicy Morskiej zgłoszony do wyborów został przez Komitet Wyborczy Wyborców Krynica Dla Wszystkich. Posiada wykształcenie wyższe i nie należy do żadnej partii politycznej.

Kontrkandydatką była 35-letnia Anna Jaworska, zgłoszona do wyborów przez Komitet Wyborczy Wyborców Anna Jaworska. Ma wykształcenie wyższe i także nie należy do żadnej partii politycznej.

Przypomnijmy, że wybory na burmistrza Krynicy Morskiej przeprowadzone zostały, ponieważ Krzysztof Swat, poprzedni włodarz miasta stracił stanowisko z powodu prawomocnego wyroku sądowego, zakazującego mu sprawowania funkcji kierowniczych przez 3 lata. Miało to związek z zarzutami w sprawie związanej z przekroczeniem uprawnień przy realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.