Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Turystyczny dzień Zamku Krzyżackiego.

Malbork. Turystyczny dzień Zamku Krzyżackiego. fot. Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
Oblężenie Malborka zbliża się wielkimi krokami. Po dość długiej przerwie zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mieli okazję ponownie przenieść się do średniowiecznej kultury naszego miasta. Zobaczmy zatem co dzieje się wokół Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Zarówno turyści zagraniczni, jak i lokalni nie próżnują, i stale odwiedzają nasz zamek, by dowiedzieć się czegoś nowego lub odświeżyć wiedzę na temat „Jak to właściwie było?”. Kasy biletowe, jak i teren wokół nich pęka w szwach. Niektórzy decydują się na skorzystanie z pomocy przewodnika, a inni wolą zwiedzać indywidualnie swoim tempem.

Każdy kiedyś chociaż raz w życiu kupił pamiątki z zamku – kubki, słodycze, drewniane miecze czy okrycia głowy dla siebie czy jako prezent. Jednak jeśli ktoś nie miał możliwości, to teraz jest idealna okazja, by sprawić sobie lub komuś przyjemność – a nawet spełnić czyjeś marzenie.

Jednak nie samymi pamiątkami człowiek żyje. Trzeba też znaleźć czas na uzupełnienie energii po zwiedzaniu Zamku Krzyżackiego. Dlatego obok pamiątek i kas biletowych można znaleźć punkty gastronomiczne – z bogatym asortymentem oraz stoiska z kiełbaskami czy szaszłykami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla ładnych zdjęć pamiątkowych polecam przejść się po moście drewnianym i pozachwycać się widokiem z szerszej perspektywy, a przy okazji doglądać statku, który kursuje po Nogacie. Może również ty zdobędziesz się na odwagę i dasz się porwać razem z nurtem rzeki?

Jeżeli komuś nie wystarczałyby atrakcje ze zwiedzania zamku, to oprócz kupienia pamiątek, które mogą pozwolić na wczucie się w średniowieczny klimat czy kursie statkiem po Nogacie, zrobić sobie zdjęcie z dwoma krzyżakami, a samo zdjęcie wywołać i włożyć do albumu z pięknymi wspomnieniami ze zwiedzania Zamku Krzyżackiego w Malborku.


 

Zapraszamy na materiał wideo.

 

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.