Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jantar. Kolejna akcja ratunkowa – topiło się 5 osób.

Jantar. Kolejna akcja ratunkowa – topiło się 5 osób. fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Mimo wywieszonej czerwonej flagi i wysokich fal, niektóre osoby wypoczywające nad polskim morzem bagatelizują sprawę i korzystają z kąpieli. Niestety, morski żywioł pokazał ostatnio swoją siłę. W ciągu dwóch dni na plaży w Jantarze przeprowadzono dwie akcje ratunkowe topiących się osób. Niestety, nie wszystkich udało się uratować.

Do pierwszej akcji ratunkowej doszło we wtorek, o czym pisaliśmy tutaj https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36621,jantar-smierc-w-wodach-baltyku-nie-zyje-mlody-mezc

Mimo natychmiast podjętej akcji ratunkowej, 32-latka ratownicy nie zdołali uratować.

Do kolejnej sytuacji doszło w środę, 13 lipca br. po godz. 12. Służby ratunkowe otrzymały informacje o topiących się kilku osobach w morzu na wysokości wejścia na plażę nr 79 w miejscowości Jantar. Do akcji wezwano ratowników WOPR, Brzegowej Stacji Ratowniczej Sztutowo oraz Świbno.

Z informacji służb pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że topiło się pięć osób, z czego na brzeg wydobyto tylko cztery. Dwie nieprzytomne osoby przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godz. 17.00 akcję ratunkową zakończono. Jak informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim w wodzie nie znaleziono żadnej innej osoby. Prawdopodobnie, a wszystko na to wskazuje, w wodzi,nikt nie zginął. Policjanci będą teraz ustalać okoliczności tego zdarzenia. W tym celu przesłuchają wszystkie osoby, które znalazły się w wodzie. Podczas akcji panował ogólny chaos i być może osoba, którą wskazuje się, że również tonęła, w międzyczasie mogła niezauważona z niej wyjść. Do tej pory nie wpłynęło do policji zawiadomienie o zaginięciu żadnej osoby. Jednak rzeczniczka podkreśla, że w dalszym ciągu nie ma stuprocentowej pewności, że rzeczywiście nie doszło do tego utonięcia.

 

 

 

 

Zdjęcie: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.