Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Kolejne drogi zostaną zmodernizowane.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 12 lipca 2022, 09:04
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Kolejne drogi zostaną zmodernizowane. fot. UG Miłoradz
Wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek podpisał umowę w sprawie wykonania modernizacji dwóch dróg gminnych w Gnojewie i Kończewicach. Inwestycje będą kosztowały ponad 2,5 miliona złotych, a połowa potrzebnych pieniędzy pochodzi z pozyskanych wcześniej przez Urząd Gminy środków zewnętrznych.

W ramach przedsięwzięcia odnowione zostaną odcinki dróg o łącznej długości 1,7 kilometra. Rozpoczęcie prac planowane jest na sierpień, a roboty powinny się zakończyć na przełomie listopada i grudnia br.

- „Podpisanie umowy na remont dróg jest zawsze miłym momentem, bo zapowiada fizyczne rozpoczęcie inwestycji, która wcześniej znajdowała się w fazie planowania, projektowania, pozyskiwania funduszy i ostatecznie na etapie wyłaniania wykonawcy, co przy obecnej sytuacji cenowej na zmiennym rynku robót drogowych rodzi zawsze niepewność - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Mieszkańcy mogą być już pewni, że inwestycje dojdą do skutku i wkrótce na dwóch odcinkach dróg gminnych poprawi się komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

W Gnojewie przebudowana zostanie droga na odcinku 750 metrów. Prace będą polegały na wykonaniu nakładki bitumicznej, przebudowie istniejących zjazdów, wykonaniu poboczy jezdni i zjazdów z kruszywa łamanego, remoncie istniejących przepustów pod zjazdami, montażu oznakowania pionowego, montażu stalowej bariery energochłonnej po obu stronach obiektu mostowego, wykonaniu robót towarzyszących i zagospodarowaniu terenów zielonych wraz z humusowaniem.

W Kończewicach odnowiony zostanie odcinek o długości 960 metrów. Wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna, ale też jezdnia zostanie poszerzona i pojawią się zatoki mijania, co usprawni komunikację w tym miejscu.

- „Ten odcinek drogi jest obecnie na tyle wąski, że dwa samochody nie są w stanie obok siebie bezpiecznie przejechać. Tam, gdzie będzie to możliwe, poszerzymy jezdnię, a także wybudujemy zatoki, które pozwolą na przeczekanie, aż pojazd z naprzeciwka przejedzie - mówi Arkadiusz Skorek. - To droga, która wymaga przebudowy także dlatego, że przy niej będzie się rozbudowywało osiedle domów jednorodzinnych i już teraz chcemy zapewnić odpowiednią komunikację obecnym oraz przyszłym mieszkańcom.

W ramach tego zadania zaplanowano także m.in. wykonanie poboczy jezdni i zjazdów z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni drogi dojazdowej do przepompowni z kruszywa łamanego, regulację wysokościową istniejącej nawierzchni zjazdów i dojść do furtek, montaż nowego progu zwalniającego wraz z przestawieniem istniejącego oznakowania pionowego, regulację wysokościową istniejących urządzeń, takich jak studnie kanalizacyjne i zawory wodociągowe, zabezpieczenie istniejących kabli rurami osłonowymi, montaż oznakowania pionowego, wykonanie robót towarzyszących i zagospodarowanie terenów zielonych wraz z humusowaniem.

Łączny koszt obu inwestycji to 2 533 000 zł, z tego dofinansowanie z Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1 253 600 zł. Urząd Gminy pokrywa też koszty wykonania dokumentacji projektowej oraz nadzoru inwestorskiego w łącznej kwocie 79 610 zł. Wykonawcą prac budowlanych będzie firma: Transport, Usługi, Handel Tadeusz Decka.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.