Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nietypowa akcja uczniów ZSP4 na zakończenie roku szkolnego.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 27 czerwca 2022, 09:36
  • ZSP4 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Nietypowa akcja uczniów ZSP4 na zakończenie roku szkolnego. fot. ZSP4 Malbork
Jak ważne jest pomaganie, wie każdy. Bo każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której pomoc innych okaże się niezbędna. Na szczególną uwagę zasługują ci, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Kończąc w piątek, 24 czerwca br. pierwszy rok nauki, uczniowie klasy I liceum wojskowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku postanowili w nieco zmodyfikowany sposób przystąpić do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc”.

Uczniowie wspólnie podjęli decyzję, by wypróbować nowy sposób na okazywanie wdzięczności. Postanowili pomóc w praktyce.

- „W dniu zakończenia roku szkolnego nie przynosili kwiatów czy czekoladek swoim nauczycielom w podzięce za trud wychowawczy. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze zebrali i przekazali na wspólnie ustalony cel, a jest nim w tym roku Schronisko OTOZ Animals w Tczewie. Do zbiórki oczywiście dołączyła wychowawczyni klasy, która była inicjatorką tego pomysłu. W ten sposób starała się pokazać swoim wychowankom, że pomaganie jest proste i przyjemne, a pomaganie solidarne, w grupie, tworzy więź i buduje poczucie wspólnoty” - wyjaśnia ZSP4 w Malborku.

Dzięki tej akcji, do bezdomnych zwierzaków trafiła kwota 220 zł, która może w choć minimalny sposób wspomoże to wyjątkowe miejsce. Mimo rozpoczętych wakacji, uczniowie planują już kolejne akcje charytatywne na najbliższy rok szkolny.


 

 

 

Informacja i zdjęcie: ZSP4 Malbork

ZSP4 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.