Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Patoka w czołówce na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.

MAL WOPR. Kacper Patoka w czołówce na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.   fot. MAL WOPR Malbork
Mimo zbliżającego się końca sezonu, zawodnicy MAL WOPR nadal trenują i startują. Tym razem w Gdańsku gród nad Nogatem reprezentował Kacper Patoka, startując w II rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Zawody te są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla dwunastoletnich pływaków.

Mistrzostwa odbywają się w dwóch rundach w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, po czym wyniki zestawiane są przez Komisję Pływania w Polskim Związku Pływackim i w ten sposób tworzona jest klasyfikacja ogólnopolska. Zawody w Gdańsku były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Pomorskiego, toteż ranga zmagań była bardzo wysoka. Na słupkach startowych stanęło ponad stu dwunastoletnich pływaków z 14 klubów naszego województwa oraz jeden klub z Olsztyna. Zawody odbywały się w piątek, 10 czerwca w dwóch blokach.

- „Nasz jedyny reprezentant, Kacper Patoka starty przedpołudniowe będzie chciał z pewnością szybko zapomnieć. W pierwszej konkurencji 100m stylem motylkowym zajął piąte miejsce, w kolejnej 400m stylem dowolnym otarł się o podium zajmując miejsce czwarte. Po południu okazało się, że nasz zawodnik postanowił wspinać się po drabince lokat, bowiem w trzecim swoim starcie na 100m stylem dowolnym zajął trzecią lokatę, a w ostatnim na 200m stylem zmiennym już drugą. Pozostaje tylko żałować, że nie było już piątego startu…” - informuje Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork. - „Trzy najwyżej punktowane starty dały Kacprowi trzecie miejsce w zestawieniu 60 zawodników. Na ranking ogólnopolski trzeba będzie jeszcze trochę jednak poczekać, jednak już dziś trzeba Kacpra pochwalić za doskonałą lokatę końcową w naszym województwie”.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że malborski pływak znajduje się w składzie kadry województwa pomorskiego młodzików i z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o jego bardzo dobrych startach.

Za dwa tygodnie zawodnicy MAL WOPR kończą sezon. Juniorów 17-letnich czeka jeszcze obóz, na który wyjeżdżają do Bułgarii. Po powrocie z obozu wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorów 17 i 18 lat, które odbędą się w połowie lipca w Oświęcimiu.

 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.