Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nagrody Starosty dla najlepszych abiturientów.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 3 czerwca 2022, 08:58
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Nagrody Starosty dla najlepszych abiturientów. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W czwartek, 2 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Malborku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów starosty malborskiego dla najlepszych abiturientów szkół ponadpodstawowych z powiatu malborskiego w roku szkolnym 2021/2022. Wyróżniona została trójka uczniów.

Najlepszą licealistką z klas maturalnych jest Weronika Skok z I Liceum Ogólnokształcącego. Nagrodę dla najlepszego ucznia ostatnich klas technikum otrzymał Jakub Szymański z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Przyznana została również nagroda za szczególne osiągnięcia, która trafiła do Magdaleny Gałązki z I LO.

Najlepsi uczniowie otrzymali Nagrody Starosty Malborskiego w wysokości 1000 złotych. W uroczystości wzięli udział między innymi dyrektorzy wyróżnionych szkół - Hanna Lalak i Jan Stawicki oraz członkowie Zarząd Powiatu Malborskiego: starosta Mirosław Czapla i członkowie Piotr Szwedowski oraz Przemysław Wądołowski.

Poniżej informacje o dokonaniach nagrodzonych uczniów.

Weronika Skok ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,50. Brała udział w wielu konkursach chemicznych i biologicznych. W 2021 roku została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks", organizowanego przez Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej, a rok później laureatką. Kilkukrotnie brała udział w konkursach Pomorskiej Ligi Zadaniowej. Sukcesy odniosła również w innych dziedzinach, m.in. w konkursie fotograficznym, w którym zdobyła wyróżnienie. Została także finalistką Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Na swoim koncie ma również osiągnięcia sportowe. Weronika udzielała się społecznie. Brała aktywny udział w akcjach Szlachetna Paczka. Pomagała Stowarzyszeniu Reks. Niosła również pomoc uchodźcom z Ukrainy poprzez zbiórki potrzebnych rzeczy.

Jakub Szymański ukończył szkołę ze średnią ocen 5,38. Brał udział w wielu konkursach w dziedzinie logistyki. Zajął drużynowo trzecie miejsce w Konkursie "Razem do Zawodu", organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza w branży "Transport, Logistyka, Motoryzacja, Przemysł Morski", a także znalazł się w finale konkursu logistycznego, organizowanego przez WSAiB w Gdyni. Poza konkursami z dziedziny logistyki ma na swoim koncie również liczne sukcesy sportowe. Angażował się w wydarzenia i różnego rodzaju akcje szkolne. Pomagał w zbiórce zabawek dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, zbiórce dla Reksa, zbiórce dla uchodźców z Ukrainy, a także przy organizacji WOŚP w Starym Polu.

Magdalena Gałązka ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,89. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych, tj. w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Neurobiologicznej w języku angielskim. Została również laureatką w Międzynarodowym Wielkim Maratonie Czytelniczym. Odniosła sukcesy z dziedziny literatury, dziennikarstwa oraz biologii w konkursach, m.in. w Pomorskiej Lidze Zadaniowej. Uczennica udzielała się także społecznie między innymi podczas akcji WOŚP, Szlachetnej Paczki, pomocy uchodźcom z Ukrainy, w wolontariacie w Domu Pomocy Społecznej i w Bibliotece Miejskiej.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.