Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dzień Dziecka dla najmłodszych z Ukrainy.

Malbork. Dzień Dziecka dla najmłodszych z Ukrainy. fot. TvRegionalna24.pl
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji starosta malborski przy współpracy z samorządami z całego powiatu zorganizował wyjątkową zabawę dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu.

W czwartek, 1 czerwca br. na terenie Zajazdu Groblanka w Grobelnie odbyła się zabawa z okazji Dnia Dziecka, zorganizowana z inicjatywy starosty malborskiego Mirosława Czapli przy współpracy wszystkich samorządów naszego powiatu.

Podczas przemówienia starosta podkreślił, że w powiecie malborskim przebywa już około 1200 uchodźców z Ukrainy, którzy rozlokowani są w kwaterach prywatnych, a większe grupy m.in. w Zajeździe Groblanka, lokalnych parafiach czy hotelach.

Wspólną zabawę urozmaicił występ zespołów z MCKiE, prowadzonych przez Marię Seibert. Nie zabrakło dmuchańców, słodkości, a nawet kiełbasek pieczonych przy ognisku. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli przymierzyć sprzęt strażacki i usiąść za kierownicą wozu bojowo-gaśniczego.

 

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.