Wydanie nr 333/2023, Środa 29.11.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Medale i życiowe rekordy na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Gdańsku.

  • Wydanie nr 333/2023
  • 18 maja 2022, 09:29
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
MAL WOPR. Medale i życiowe rekordy na Międzynarodowych Zawodach Pływackich… fot. MAL WOPR Malbork
Blisko pięciuset zawodników z 23 klubów wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się w sobotę, 14 maja br. w Gdańsku. Nasze miasto reprezentowała czternastka pływaków MAL WOPR Malbork, w tym troje debiutantów, dla których były to pierwsze w życiu zawody pływackie.

Debiutanci - Michalina Kumkowska, Daniel Hotra i Kacper Kołkowski spisali się doskonale. Mimo dużego stresu i obaw popłynęli poprawnie technicznie, właściwie wykonali nawroty i mogli cieszyć się z bardzo udanego debiutu. Najmłodsza z tej trójki, 8-letnia Michalina, sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę, bowiem w obu swoich startach wywalczyła srebrne medale. Czasy, jakie uzyskała na dystansie 50m stylami dowolnym i grzbietowym (odpowiednio 49,73 i 54,37) zwiastują kolejny talent w malborskim klubie.

- O pewnym talencie możemy już z pewnością mówić w przypadku Kacpra Patoki, który wraz z Barbarą Siwiak i Janem Pindel stanął na słupkach startowych tuż po debiutantach. Kacper, jako jedyny z całej stawki 12-latków pokonał dystans 50m stylem dowolnym poniżej 30 sekund, a czas 29,99 dał mu nie tylko złoty medal, ale także puchar dla najlepszego zawodnika gdańskich zmagań. Do swoich zdobyczy Kacper dorzucił srebrny medal na tym samym dystansie w stylu motylkowym. Barbara z kolei byłą dziewiąta z nowym rekordem życiowym na 50m stylem motylkowym, a Janek dziesiąty na 50m stylem grzbietowym - mówi Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - Piąty medal dla Malborka zdobyła 15-letnia Agata Kupińska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym. W trzecim, ostatnim bloku sobotnich zawodów wystartowała ósemka pływaków MAL WOPR Malbork. Oprócz Agaty doskonale spisała się w nich Anna Czerwińska, która z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajęła 6 i 8 lokatę na 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym. O podium otarł się Dawid Patoka, zajmując to najbardziej nielubiane, 4 miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji oczko niżej, także z nową „życiówką”, uplasował się Cyprian Piróg. Mimo doskonałego czasu w bardzo trudnej konkurencji 200m stylem zmiennym, Sławomir Szpaczyński „urywając” z dotychczasowego rekordu aż 9s z czasem 2:34,00 zajął 7 lokatę. Z jedną nową „życiówką” wyjechali też z Gdańska; Karolina Kwitnewska i Patryk Gross. Ta sztuka nie udała się co prawda Hani Rozalewicz, ale to z pewnością chwilowa słabsza forma Hani, bo to wyjątkowo pracowita i ambitna zawodniczka.

Malborczycy już po raz kolejny pokazali w Gdańsku swoją wolę walki i głód zwycięstw. Bardzo cieszą medale, ale przede wszystkim wywalczone rekordy życiowe. Każda „urwana” sekunda motywuje bowiem do dalszej, wytężonej pracy na codziennych treningach. 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.