Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Korki przy wjeździe do Malborka.

DK22. Korki przy wjeździe do Malborka. fot. TvRegionalna24.pl
W ciągu drogi krajowej nr 22 między Malborkiem a Cisami trwają prace budowlane związane m.in. z budową ścieżki pieszo – rowerowej. Od marca br. wprowadzony został ruch tymczasowy, a od niedawna pojawiła się również sygnalizacja świetlna. Co za tym idzie, kierowcy jadący tym odcinkiem drogi muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem coraz częściej tworzą się korki na wjeździe do Malborka.

Przypomnijmy, że roboty budowlane obejmują odcinek drogi krajowej nr 22 między Malborkiem a Cisami. Na całej długości około 1,4 km ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa oddzielona od jezdni drogi krajowej. Poza tym ma zostać wzmocniony odcinek 0,5 km jezdni DK22 oraz wybudowany przepust. Zostanie również skorygowana istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Tczewską w Malborku, a także powstanie kanał technologiczny na długości około 1,2 km. Jak zapewnia GDDKiA, po zakończeniu prac budowlanych przejazd drogą będzie bezpieczniejszy, płynniejszy i bardziej komfortowy, szczególnie dla mniej chronionych użytkowników drogi krajowej. Prace budowlane mają potrwać do listopada tego roku.

Sezon turystyczny małymi krokami zbliża się coraz bardziej. W związku z rosnącą liczbą turystów odwiedzających nasze miasto, kierowcy jadący remontowanym odcinkiem DK22 między Malborkiem a Cisami muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wraz z natężeniem ruchu, korki w tym miejscu są murowane. Można także spróbować ominąć ten odcinek i pojechać przez Grobelno lub Pogorzałą Wieś.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Robert
Robert 14.05.2022, 08:23
Nie można odrazu było tego zrobić jak budowano most nowy tylko roboty na raty, tym bardziej taka ruchliwa trasa ciekawe ile jeszcze będzie pomysłów w ciągu lat
Ann
Ann 12.05.2022, 07:33
STRABAG - i wszystko jasne.