Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Trud i zwątpienie... – nowa wystawa w Muzeum Miasta.

W czwartek w Muzeum Miasta Malborka odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. „Trud i zwątpienie. Polscy jeńcy wojenni i pracownicy przymusowi w Północnej Norwegii w latach 1942-1945”.

W czwartek, 12 maja br. o godz. 17 w Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki 54 odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. „Trud i zwątpienie. Polscy jeńcy wojenni i pracownicy przymusowi w Północnej Norwegii w latach 1942-1945”. Wystawa została użyczona przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Powstała w ramach projektu Centrum Wojny i Pokoju w Narwiku, której autorem jest Michael Stokke.

Projekt zrealizowany został wraz z gdyńskim Muzeum Marynarki Wojennej oraz przy wsparciu dr Andrzeja W. Święcha, Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość i Fundacji Fritt Ord.

- „Poprzez wystawę opowiedziane zostały losy polskich jeńców i pracowników przymusowych, którzy w czasie II wojny światowej znaleźli się w Norwegii. Na planszach ukazano drogę Polaków uwięzionych przez Niemców, ich codzienność, pracę i próby ucieczki, a także ich sytuację po zakończeniu wojny” - wyjaśnia Anna Kossarzecka z Muzeum Miasta Malborka.

W ubiegłym roku MMM prezentowało wystawę czasową pt. „Stalag XX B. Historia nieopowiedziana”, która przedstawiała nieomawiany dotąd szerzej temat obozu jenieckiego, funkcjonującego w czasie II wojny światowej w Malborku.

- „Trud i zwątpienie...” jest bardzo ciekawym i ważnym nawiązaniem do poruszanego wątku życia jenieckiego” - dodaje Anna Kossarzecka.
Wystawa będzie prezentowana na parterze budynku Muzeum Miasta Malborka do 21 października br., od wtorku do soboty w godzinach 10-16.

 

 

 

Informacja: MMM

MMM
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.