Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Krzysztof Swat nie jest już Burmistrzem?

W 2020 r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku Krzysztofowi Swatowi, burmistrzowi Krynicy Morskiej postawiła łącznie 5 zarzutów w sprawie związanej z przekroczeniem uprawnień przy realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Włodarz nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jednak zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Malborku z 29 września 2021 r. wymierzono oskarżonemu karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres próby wynoszący 2 lata. Poza tym Sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych na okres 3 lat i wymierzył mu karę grzywny.

Nieoficjalnie nasza Redakcja dowiedziała się, że Krzysztof Swat od zeszłego tygodnia nie pojawia się w pracy, a w Urzędzie Miasta ustanowiony został zarząd komisaryczny. Dla uzyskania potwierdzenia tych rewelacji, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta w Krynicy Morskiej i Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Czy prawdą jest, że Krzysztof Swat został odwołany ze stanowiska Burmistrza Krynicy Morskiej? Kiedy to nastąpiło i kto odwołał go z tego stanowiska? Czy prawdą jest, że ustanowiono zarząd komisaryczny? Na jaki okres? Kto jest w jego składzie?

W Urzędzie Miejskim w Krynicy Morskiej usłyszeliśmy, że osoba decyzyjna, która może nam odpowiedzieć na postawione przez nas pytania będzie dostępna dopiero w poniedziałek, 9 maja br. wówczas dopiero udzieli nam odpowiedzi. A czy Burmistrz jest w pracy?

- „Jest nieobecny w pracy” - usłyszeliśmy.

Z kolei Anna Kowalewska, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego w rozmowie telefonicznej przyznała, że Wydział Merytoryczny przygotowuje dla nas odpowiedź.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gnij mendo
gnij mendo 09.05.2022, 13:56
coś smutny ten przestępca
:D