Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Posypały się mandaty za prędkość podczas XIII Żuławskiego Zlotu.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 4 maja 2022, 14:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników XIII Żuławskiego Zlotu w Nowym Stawie. Zwiększoną ilość patroli można było zobaczyć nie tylko w okolicy Zlotu, ale również na wszystkich drogach dojazdowych prowadzących na imprezę. Efektem pracy policjantów było ujawnienie 24 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, za które funkcjonariusze wystawili mandaty karne na ponad 15 tys. zł.

XIII Żuławski Zlot VAG SHOW w Nowym Stawie przyciągnął tłumy fanów. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policjanci. Oprócz malborskich funkcjonariuszy w zabezpieczeniu imprezy brali udział również policjanci z Gdańska, Tczewa, Nowego Dworu Gdańskiego i Sztumu. Mundurowych można było zobaczyć nie tylko w okolicach zlotu, ale również na każdej drodze na trasie prowadzącej do miejsca spotkania miłośników motoryzacji.

- „Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali jak stosują się oni do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza do obowiązujących ograniczeń prędkości. W efekcie, podczas przeprowadzonych kontroli mundurowi ujawnili 29 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 24 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości, za które funkcjonariusze nałożyli mandaty karne o łącznej wysokości ponad 15 tys. złotych” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Niechlubny rekordzista, na drodze z Nowego Stawu do Nowego Dworu Gdańskiego jechał z prędkością 156 km/h przy dozwolonej prędkości 90 km/h, za co otrzymał 2 tys. złotych mandatu”.

Policjanci apelują o rozwagę! Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków na drodze, w tym również tych śmiertelnych!

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.