Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. 14 medali i 18 rekordów życiowych na Elbląskiej Wiośnie Pływackiej.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 15 kwietnia 2022, 10:51
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
MAL WOPR. 14 medali i 18 rekordów życiowych na Elbląskiej Wiośnie… fot. MAL WOPR Malbork
Doskonała passa pływaków MAL WOPR Malbork trwa. Siedmioosobowa ekipa, która pierwszy dzień wiosennej przerwy świątecznej postanowiła spędzić walcząc o medale i „życiówki”, wywiozła z Elbląga aż 14 medali.

W zawodach pod nazwą XIV Elbląska Wiosna Pływacka, zameldowało się blisko 300 zawodników z 20 klubów z Polski, ale także Ukrainy. Malborczycy zaprezentowali wyśmienita formę, zaliczając na zawodach aż 18 rekordów życiowych. Forma nie opuszcza najlepszego 12-latka klubu, Kacpra Patoki.

- „Nasz obiecujący zawodnik był w Elblągu bezkonkurencyjny. Zwyciężył we wszystkich trzech konkurencjach, w których startował, po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej 30s na 50m stylem dowolnym (29,37), zaliczył rekordy życiowe w każdym ze startów, a na 50m stylem motylkowym „urwał” aż 4s (33,18). Tak doskonałe starty uplasowały Kacpra na pierwszej lokacie w klasyfikacji generalnej z ogromną, ponad 100 punktową przewagą nad kolejnym zawodnikiem” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Starszy brat naszego multimedalisty, Dawid Patoka, nie pozostał daleko w tyle. Również z trzema rekordami życiowymi zameldował się dwukrotnie na pierwszym stopniu podium, a raz zajął miejsce trzecie. Na uwagę zasługuje jego doskonały wynik na 100m stylem dowolnym, w którym zanotował fantastyczny czas 1:02,72”.

Trzy medale w każdym z kolorów ucieszyły wracającą do formy po chorobie, Annę Czerwińską. Ania zanotowała przy okazji dwa rekordy życiowe i wszystko wskazuje na to, że wraca do bardzo dobrego pływania. „Siostrzany” pojedynek stoczyły ze sobą dwie trzynastolatki reprezentujące MAL WOPR: Karolina Kwitnewska i Hanna Rozalewicz.

- „Nasze pływaczki wymieniły się miejscami na podium na 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Hania była druga na 50m popularnym motylkiem, Karolina zajęła miejsce trzecie, zaś na 100m zmiennym dziewczęta zamieniły się miejscami. Ostatni srebrny medal wywiozła z Elbląga Nikola Zborowska, zajmując drugą lokatę na 100m stylem grzbietowym. Do swoich zdobyczy dorzuciła trzy rekordy życiowe i ogromne  zadowolenie ze swojej postawy” - dodaje Iwona Ciecholewska.

O takim zadowoleniu z pewnością może mówić Sławomir Szpaczyński, którego trzy rekordy życiowe wywalczone w Elblągu robią wrażenie (np. 28,81 na 50m stylem dowolnym). Jednak Sławek, jako jedyny wrócił z zawodów bez medalu, co na pewno go nieco rozczarowało. Jednak ważniejsza jest właściwa postawa i walka, co w przypadku rocznika 2008 jest bardzo istotna.

- „Zawodnicy naszego województwa w tym roczniku reprezentują bardzo wysoki poziom i niezmiernie trudno jest im wywalczyć medal w najbardziej popularnych konkurencjach. Od dziś zawodnicy MAL WOPR odpoczywają od wody, rozkoszując się wiosenna przerwą świąteczną. Nie są jednak zwolnieni  z ruchu. Trenerki MAL WOPR życząc swoim podopiecznym oraz ich Rodzicom, spokojnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych, przypominają, że czas wolny na rowerze, spacerze czy podczas biegania mija znacznie przyjemniej i zdrowiej” - podsumowuje Iwona Ciecholewska.


 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.