Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Jedna osoba ranna po czołówce ciężarówki z pojazdem dostawczym.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 13 kwietnia 2022, 13:19
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
DK22. Jedna osoba ranna po czołówce ciężarówki z pojazdem dostawczym. fot. KPP Malbork
Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 22 w Starym Polu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący dostawczym Fordem zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym ciężarowym Mercedesem.

We wtorek, 12 kwietnia br. kilka minut przed godziną 16.00 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w Starym Polu doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- „Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 57-letni mężczyzna kierujący dostawczym Fordem, jadąc w kierunku Malborka, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka ciężarowym Mercedesem. Badanie stanu trzeźwości obu kierowców wykazało, że byli trzeźwi” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

W wyniku zderzenia tych pojazdów 57-latek odniósł poważne obrażenia i jego stan był na tyle poważny, że wymagał transportu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do specjalistycznego szpitala.

- „Mundurowi ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana i policjanci kierowali ruchem, wskazując kierowcom objazdy” - informuje rzecznik.

Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


 

 

 

Zdjęcia: KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.