Wydanie nr 179/2022, Wtorek 28.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Paweł, Ekhard, Józef, Zbrosław, Leon, Serena, Leona, Ireneusz, Plutarch, Ekard, Jakert, Heron
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Patoka drugim młodzikiem naszego województwa.

  • Wydanie nr 179/2022
  • 13 kwietnia 2022, 12:18
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
  • 1 komentarz
MAL WOPR. Kacper Patoka drugim młodzikiem naszego województwa. fot. MAL WOPR Malbork
Ogromnym sukcesem zakończył zmagania w lidzie województwa pomorskiego 12-letni zawodnik MAL WOPR Malbork, Kacper Patoka. W Słupsku zajął pierwsze i drugie miejsce.

Po drugiej rundzie ligi, która odbyła się w niedzielę, 10 kwietnia br. w Słupsku, Kacper w swoich startach zajął pierwsze i drugie miejsce. Suma punktów z dwóch najlepiej punktowanych startów z obu rund dała mu drugą lokatę w klasyfikacji generalnej dwunastolatków.

- „Warto podkreślić, że w tej kategorii rywalizowało aż 69 młodych pływaków. Nasz pływak, oprócz medali za swoje starty, przywiózł ze Słupska także nagrodę finansową, na którą z pewnością zasłużył swoją pracą na treningach” - wyjaśnia Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „W Słupsku, oprócz naszego najlepszego młodzika, startowali też Hanna Rozalewicz, Karolina Kwitnewska oraz Jan Pindel. Na uwagę zasługują wyniki Hani, która w obu swoich startach na 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym, zanotowała w Słupsku dwa nowe rekordy życiowe. Po jednej „życiówce” mają z kolei na swoim koncie po słupskich zmaganiach Karolina i Jan, którzy „urwali” sekundy ze swojego dotychczasowego najlepszego wyniku na 100m stylem dowolnym”.

Podczas, gdy młodsi reprezentanci MAL WOPR Malbork rywalizowali w Słupsku, trójka starszych pływaków startowała na centralnej imprezie pod nazwą Arena Grand Prix Puchar Polski, która odbywała się w Lublinie. Przepiękna, 50 metrowa pływalnia pękała w szwach, bowiem na zawodach zameldowała się imponująca liczba 949 pływaków ze 142 klubów z całej Polski. Tak duża liczba zawodników, także z czołówki polskiego pływania wynikała z faktu, iż były to zawody klasyfikacyjne do największych tegorocznych światowych imprez pływackich. Zawodnicy walczyli o minima czasowe na Uniwersjadę w Chinach, ME Juniorów w Rumunii czy MŚ Seniorów na Węgrzech.

Stąd też wiele wspaniałych wyników, na czele z rekordem Polski Dawida Wikiery z Tychów, który po raz pierwszy w historii polskiego pływania pokonał barierę 2:10,00 na 200m stylem klasycznym (2:09,99), tym samym poprawiając rekord Polski sprzed 13 lat.

- „W Lublinie nie zabrało też pływaków z Malborka reprezentujących MAL WOPR. Tradycyjnie, najlepiej spisała się na tej wyjątkowej imprezie 17-letnia Nadia Walentynowicz, mimo iż pojechała do Lublina po chorobie i nie w pełni sił. Nadia zaliczyła dwa sprinterskie rekordy życiowe na długiej pływalni, pokonując 50m stylem dowolnym w czasie 27,74, a stylem grzbietowym w 31,44, zajmując w tej właśnie konkurencji doskonałe, 5 miejsce. Suma dwóch najlepszych wyników w stylu grzbietowym uplasowała naszą pływaczkę na 18 miejscu w kategorii open w gronie 98 sklasyfikowanych grzbiecistek” - informuje Iwona Ciecholewska. - „O bardzo dobrych startach można mówić też w przypadku występów w Lublinie równolatka Nadii, Konrada Patoki. Konrad startował czterokrotnie, w każdym ze startów zaliczał nowe rekordy życiowe, a wynik w wymagającej konkurencji 400m stylem zmiennym, gdzie zanotował czas 5:14,19, pozwolił mu zająć bardzo dobre, 8 miejsce. W centralnej imprezie debiutował też młodszy brat Konrada, Dawid Patoka, który ukończywszy 14 lat nabył prawo startu w zawodach z cyklu Grand Prix. W swoim debiucie Dawid spisał się doskonale, najwartościowsze wyniki uzyskał z stylu grzbietowym, w którym starty na 100 i 200 metrów pozwoliły mu zająć odpowiednio 10 i 14 lokatę”.

Zawodnicy MAL WOPR nie zwalniają tempa. Trenują systematycznie, startując w zawodach dzięki pomocy wielu osób.

- „Tradycyjnie już dziękujemy rodzicom, ale także Jarkowi Błażkowi z Fundacji Otylii Jędrzejczak, dzięki którym nasi pływacy wyjeżdżają i startują w zawodach” - podkreśla Iwona Ciecholewska.

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Rodzic.
Rodzic. 13.04.2022, 16:21
Gratulacje. A teraz Patoka niech przestanie bić i poniżać inne dzieci w szkole.