Wydanie nr 232/2022, Sobota 20.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar pojazdu ciężarowego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pożar pojazdu ciężarowego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stogi
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 31 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania, zablokowanej windy i zwisającego przewodu elektrycznego. Ratownicy w związku z silnymi wiatrami wyjeżdżali 11 razy do usunięcia uszkodzonych drzew i 9 razy do uszkodzonych dachów. Strażacy wyjeżdżali do 7 pożarów – traw, śmietników i samochodu. Jeden alarm okazał się fałszywy.

Od wtorku, 12 kwietnia br. przez 3 dni, policjanci malborskiej drogówki wezmą udział w pomorskiej akcji „BEZPIECZNY PIESZY”. Działania te mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, szczególnie zaistniałych na przejściach dla pieszych. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracali na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądać, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


Pożar pojazdu ciężarowego – zamiatarki na Rodziewiczówny w Malborku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 kwietnia br. na ul. Rodziewiczówny w Malborku. O godz. 06:56 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w Malborku. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork oraz z OSP Stogi do miejsca zdarzenia zastano pożar ciężarowego samochodu specjalnego (zamiatarka). Pożarem objęta była zabudowana część pojazdu, w której znajdował się silnik napędzający urządzenie sprzątające.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody (W-52) na pojazd objęty pożarem, przebiciu metalowego korpusu pojazdu oraz podaniu prądu wody przy użyciu lancy gaśniczej. Po lokalizacji pożaru, ratownicy wycięli otwór rewizyjny w poszyciu pojazdu przy użyciu przecinarki spalinowej i dogasili pożar silnika. Na koniec skontrolowali pojazd kamerą termowizyjną - brak zagrożenia. Po 1 godz. 19 min. zakończyli działania, w których udział brało łącznie 11 ratowników.

 

Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu malborskiego.

Od wtorku, 12 kwietnia br. przez 3 kolejne dni, policjanci ruchu drogowego wezmą udział w wojewódzkiej akcji „Bezpieczny pieszy”. W obrębie przejść dla pieszych będzie można zauważyć zwiększoną liczbę patroli policyjnych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kierowcom policjanci przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominają, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator świetlny nadaje kolor zielony i bezwzględnie nie wchodzić na przejście bezpośrednio przed jadący pojazd. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych. Należy pamiętać, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z samochodem mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Przypominamy również, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązuje nowelizacja kodeksu ruchu drogowego dotycząca m.in. ruchu pieszych.

Zgodnie z nowymi przepisami pierwszeństwo przed pojazdami (z wyjątkiem tramwaju) ma pieszy przebywający na przejściu dla pieszych i wchodzący na nie. Taki zapis zmusza kierowców do zmniejszania prędkości w pobliżu przejść, przy których idą ludzie. W przeciwnym wypadku zmotoryzowany nie będzie w stanie zachować się zgodnie z przepisami, jeśli pieszy zdecyduje się na skorzystanie z „zebry”.

Nowe przepisy, oprócz dodatkowych przywilejów, nakładają na pieszych zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz na przejściu dla pieszych w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: OSP Stogi

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.