Wydanie nr 156/2023, Poniedziałek 5.06.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Malborczycy wśród najlepszych w Lidze Województwa Pomorskiego.

  • Wydanie nr 156/2023
  • 16 marca 2022, 09:15
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Malborczycy wśród najlepszych w Lidze Województwa Pomorskiego.… fot. MAL WOPR
Przełożona z powodu narastającej fali zachorowań na COVID-19 pierwsza runda Ligi Województwa Pomorskiego w pływaniu odbyła się ostatecznie w miniony weekend na trzech pomorskich pływalniach. Najstarszych zawodników w kategorii juniora i młodzieżowca, jako pierwsza gościła pływalnia na gdańskiej Żabiance. Malbork w tych zawodach reprezentowała 15-osobowa ekipa MAL WOPR. Nasi zawodnicy wywalczyli aż 10 miejsc na podium, a klasą samą dla siebie była 17-letnia Nadia Walentynowicz.

 

Nadia zajęła pierwsze miejsca we wszystkich trzech konkurencjach, w których startowała. Nasza zawodniczka była najlepsza nie tylko w swoim koronnym stylu, jakim jest grzbiet, ale także w konkurencji 200m stylem zmiennym.

- „Warto odnotować, iż w każdym ze startów poprawiła swoje i tak już wyśrubowane rekordy życiowe, a po pierwszej rundzie Ligi zajmuje pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej swojej i o rok starszej kategorii wiekowej. W ślad za Nadią podążył jej o rok starszy kolega klubowy, Piotr Zakrzewski, który wywalczył w Gdańsku miejsce drugie na 50m i trzecie na 200m stylem grzbietowym” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Drugi, wśród 14-latków, w bardzo trudnej konkurencji 200m stylem motylkowym był Sławomir Szpaczyński, a trzecia na 50m stylem grzbietowym, Wiktoria Grabara. W podsumowaniu startów w pierwszej rundzie w kategorii 16 - latków bardzo dobre, 5 miejsce zajmuje Kamil Czarnota, który w Gdańsku zajął trzecią lokatę w konkurencji 200m stylem zmiennym. Doskonale spisała się także nasza najlepsza specjalistka stylu klasycznego, Liliana Szpaczyńska, która na 50 i 200m popularną żabką zajęła dwukrotnie trzecie miejsce. Dzięki tak dobrym startom nasi juniorzy w kategorii 17-23 lata po pierwszej rundzie zajmują 3 miejsce w zestawieniu 10 pomorskich klubów”.

Nieco gorzej poszło młodszym kolegom malborskich juniorów. Dzień po gdańskich zmaganiach do odległego Słupska wyjechała czwórka zawodników z roczników 2011-2012. Nasi najmłodsi startowali ze zmiennym szczęściem. Na osiem startów zanotowali aż trzy dyskwalifikacje, ale na ich usprawiedliwienie należy odnotować, że w całych zawodach była ich niespotykana liczba. Wynika to pewnie z młodego wieku zawodników, a co za tym idzie brakiem doświadczenia, ale również z dużej przerwy w udziale w zawodach.

- „W tej kategorii wiekowej najlepiej spisał się średni z braci Zwolińskich, Ignacy. Nasz młody pływak jako jedyny nie odnotował dyskwalifikacji ale wrócił też ze Słupska z dwoma, nowymi rekordami życiowymi. Po pierwszej rundzie zajmuje obiecujące 17 miejsce w gronie 58 sklasyfikowanych pływaków. Na osłodę ligowych startów, z kolejnego wyjazdu, tym razem w niedzielę z Lęborka, ze

srebrnym medalem wrócił najmłodszy z braci Patoka, Kacper” - wyjaśnia Iwona Ciecholewska. - „Zawodnik kadry wojewódzkiej młodzików wymagający dystans 400m stylem dowolnym pokonał w czasie 5:11,00 i musiał uznać tylko wyższość zawodnika z Tczewa. W konkurencji 100m stylem motylkowym był piąty, a punkty z obu startów uplasowały go na 6 lokacie wśród 36 zawodników”.

Czy uda się najlepszym utrzymać wywalczone lokaty z pierwszej rundy okaże się już niebawem, bowiem juniorzy już za dwa tygodnie będą rywalizować w drugiej i ostatniej rundzie Ligi POZP. Młodzików i dzieci zobaczymy na starcie z kolei za trzy tygodnie, liczymy na ich występy bez dyskwalifikacji.

 

 

 

 

Zdjęcia: MAL WOPR

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.