Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na pomoc Zakonu Joannitów.

  • Wydanie nr 279/2022
  • 19 marca 2022, 07:59
  • UM Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na pomoc Zakonu Joannitów. fot. UM Malbork
Już od 23 lat Malbork może liczyć na pomoc Zakonu Joannitów. Największym przyjacielem naszego miasta jest dr Christian Meyl, który za swoją działalność otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Malborka. To on wraz ze swoimi współbraćmi zaopatruje malborską Stację Socjalną Joannitów, przekazuje środki dla rodzin w potrzebie, pomaga Stowarzyszeniu św. Faustyny „Fides”, a także realizuje wiele innych projektów społecznych.

 

W poniedziałek, 14 marca br. podczas spotkania z włodarzem Malborka, dr. Meyl zadeklarował również pomoc dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymali się w naszym mieście.

- „Pierwsze środki – 1000 euro przekazane zostały na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jacka Wojtuszkiewicza, jest już zapowiedź kolejnych wpłat” - informuje Katarzyna Fabiańska z malborskiego magistratu.

Dr Meyl przyjechał do Polski w celu odwiedzenia wszystkich 10 Stacji na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, a także przekazanie im zaopatrzenia medycznego.

- „Dr Meyl przyjechał do Malborka ze swoim przyjacielem, panem Robertem Jenckelem, podczas spotkania towarzyszył mu również pan Jerzy Fryc, kierownik Stacji Socjalnej Joannitów, który od początku koordynuje współpracę z Zakonem” - wyjaśnia Katarzyna Fabiańska.

 

 

 

 

Zdjęcie: materiały prasowe UM Malbork

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.