Wydanie nr 157/2023, Wtorek 6.06.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Obywatelskie zatrzymanie – mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu.

  • Wydanie nr 157/2023
  • 14 marca 2022, 14:05
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Zdecydowana postawa funkcjonariusza służby więziennej pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który prowadził swoje auto ulicami w centrum Malborka, mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Świadek jazdy Volkswagena „wężykiem”, zmusił do zatrzymania pijanego 65-latka i udaremnił dalszą jazdę zabierając mu kluczyki od pojazdu.

 

W czwartek, 10 marca br. przed godziną 13.00 na ulicy Mickiewicza w Malborku doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz służby więziennej, który jechał do pracy zauważył, że kierowca jadącego przed nim Volkswagena dziwnie się zachowuje. Auto jechało przysłowiowym „wężykiem”, od krawędzi jezdni do jej osi, najeżdżając na krawężniki. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy, co w świadku wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się po wpływem alkoholu.

- „Mężczyzna postanowił zajechać Volkswagenowi drogę, czym zmusił jego kierowcę do zatrzymania. Kierującym okazał się starszy mężczyzna, od którego było czuć silną woń alkoholu. 29-latek zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego malborskiej policji. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili jego przypuszczenia. Badanie stanu trzeźwości 65-letniego mieszkańca Malborka wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowane na policyjny parking. 65-latek stracił już prawo jazdy, a przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia”.

 

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Malborska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo, może zgłosić na numer alarmowy 112 i powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.