Wydanie nr 331/2022, Niedziela 27.11.2022
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

POLREGIO uruchamia pierwszy specjalny pociąg do transportu uchodźców z Ukrainy.

  • Wydanie nr 331/2022
  • 1 marca 2022, 09:44
  • POLREGIO
  • Wiadomości
POLREGIO uruchamia pierwszy specjalny pociąg do transportu uchodźców z Ukrainy. fot. POLREGIO
W poniedziałek (28 lutego) w godzinach popołudniowych pociąg POLREGIO zestawiony z dwóch składów SA 134 wyruszył z Lublina do Lubyczy Królewskiej. Specjalny skład zabierze około 500 osób z granicy w Hrebennem do Lublina. Dalsze kroki koordynować będzie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

 

To pierwszy skład uruchomiony w ramach zaangażowania POLREGIO w pomoc humanitarną. Spółka jest także przygotowana do przekazania zmodyfikowanych wagonów typu 120A, by pomóc ludziom ewakuowanym od granic z Ukrainą, w tym osobom chorym z koniecznością przejazdu w pozycji leżącej.

- „Na przejściach granicznych z Ukrainą tysiące uchodźców wojennych oczekuje na transport do naszego kraju. Taka skala oznacza, że najbardziej efektywnym środkiem transportu jest transport kolejowy. Kolej w sytuacjach kryzysowych, a z takimi warunkami w związku z wojną na terenie naszego wschodniego sąsiada mamy do czynienia, musi być w gotowości 24 godziny na dobę” – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO SA. - „Nie wolno nam stać obojętnie w obliczu ogromnego kryzysu humanitarnego, z jakim mierzy się dzisiaj Polska i cała Europa. Naszym obowiązkiem jest pomóc w każdy możliwy sposób. Jesteśmy w pełnej gotowości, aby uruchomić kolejne pociągi dla uchodźców z Ukrainy. Specjalny transport dla uchodźców jest oczywiście bezpłatny”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: Aleksandra Baldys, rzecznik prasowy POLREGIO

 

POLREGIO
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.