Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pobił mężczyznę i go okradł – wpadł za brak maseczki.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 25 lutego 2022, 15:56
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Pobił mężczyznę i go okradł – wpadł za brak maseczki.… fot. KPP Malbork
Policjanci zatrzymali mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o dokonanie rozboju na mieszkańcu Malborka. Sprawca uderzając pięściami i kopiąc po całym ciele, dotkliwie pobił swoją ofiarę, a następnie zabrał mu saszetkę. Sprawca „wpadł” w ręce funkcjonariuszy podczas interwencji dotyczącej naruszenia nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką. Za rozbój mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek, 22 lutego br. wieczorem policjant patrolując wspólnie ze strażnikiem miejskim rejon dworca zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję i go wylegitymowali.

- „Po sprawdzeniu 39-letniego mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany jako osoba podejrzana o dokonanie rozboju na 39-letnim mieszkańcu Malborka. Do zdarzenia doszło 14 lutego br. w godzinach wieczornych w pobliżu dworca PKP. Sprawca napadł na swoją ofiarę uderzając go pięściami w twarz. Pokrzywdzony próbował uciekać, ale agresor go dogonił, przewrócił na chodnik i zaczął kopać po całym ciele. Następnie zabrał mu saszetkę, w której były drobne rzeczy oraz dowód osobisty i pozostawił dotkliwie pobitego mężczyznę na chodniku” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku i dodaje, że sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy już dzień po zgłoszeniu wytypowali rozbójnika. - „Podejrzanym o dokonanie tego przestępstwa był 39-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, za którym funkcjonariusze wszczęli poszukiwania”.

Podczas zatrzymania, w trakcie przeszukania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przy nim utracony przez pokrzywdzonego dowód osobisty. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W czwartek, 24 lutego br. zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za dokonanie rozboju i kradzież dokumentu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.


 

 

 

Zdjęcie: KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 25.02.2022, 19:28
Czy policja naprawdę już nikogo normalnie złapać normalnie juz się boję jak zniosą obowiazek noszenia masek