Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rowerzysta miał 2,5 promila alkoholu – policyjne podsumowanie akcji Prędkość.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 22 lutego 2022, 12:19
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Malbork. Rowerzysta miał 2,5 promila alkoholu – policyjne podsumowanie akcji Prędkość. fot. zdjęcie poglądowe
W ubiegły weekend po raz kolejny malborscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tych działań mundurowi skontrolowali 74 pojazdy.

 

Policjanci w ramach akcji „Prędkość” skontrolowali 74 pojazdy. W 35 przypadkach ukarali mandatami i punktami karnymi kierowców, którzy nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości. W sumie wartość nałożonych mandatów za te wykroczenia wyniosła ponad 14 tys. zł.

- „W sobotę, 19 lutego br. po godzinie 20.00 w Malborku na ul. Aleja Rodła funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki KIA, która jechała z prędkością 76 km/h przy dopuszczalnej w tym miejscu 50 km/h” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Za przekroczenie prędkości kobieta otrzymała mandat karny 400 złotych. Jednak po sprawdzeniu jej w policyjnych systemach okazało się, że 35-latka nigdy nie posiadała prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowie za kierowanie autem bez uprawnień, za co grozi wysoka grzywna minimum 1500 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych”.-

Podczas działań policjanci drogówki zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę.

- „38-letni mieszkaniec powiatu jechał przez Grobelno mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze sporządzili na mężczyznę wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z nowymi przepisami za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna nie mniejsza niż 2,5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia tych pojazdów” - wyjaśnia sp. Sylwia Kowalewska.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy - pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Suchotnik
Suchotnik 22.02.2022, 14:13
I przestańcie ludzie robić z miasta Malbork wiochę.Kiedyś po pegereach jeździli na cyku rowerami.
Suchotnik
Suchotnik 22.02.2022, 14:01
Za picia się biorą place zabaw dla dzieci nie lepsze w Malborku nie raz widziałem pełno kapsli po piwach i pety pomyśleć lepiej o rodzinie a nie chlanie.
Suchotnik
Suchotnik 22.02.2022, 13:15
Kary zmienić wywieść pijaków na pustynię przywiązać do nogi pustaka niech szukają zbierają puste butelki może ktoś rzuci puche po piwie.