Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 50 interwencji w związku z silnym wiatrem w regionie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 21 lutego 2022, 10:24
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Ponad 50 interwencji w związku z silnym wiatrem w regionie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stogi
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 67 interwencji. Dotyczyły one m.in. podejrzenia CO, otwarcia mieszkań i zablokowanej windy. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów – sadzy w przewodzie kominowym, śmietnika, samochodu oraz poddasza w budynku mieszkalnym. Ratownicy w ciągu weekendu wielokrotnie interweniowali w związku z usuwaniem skutków silnych wiatrów - 36 razy w związku z usuwaniem powalonych drzew i 19 razy w związku z uszkodzonymi dachami. Wyjeżdżali także do uszkodzonej wiaty i samochodu oraz naderwanej rynny. Jedna interwencja dotyczyła martwego lisa w rzece Nogat.

 

Pożar osobówki w Królewie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 lutego br. w miejscowości Królewo. O godz. 02:24 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork i zastępu OSP Stare Pole na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego marki Opel Corsa. Policja była już obecna na miejscu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany na palący się samochód i prąd wody na skrzynkę gazową oraz licznik gazowy, który został poddany działaniu cieplnemu. Po 1 godz. 42 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 12 ratowników.

 

W wyniku pożaru, z budynku ewakuowano 38 osób.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 lutego br. w miejscowości Lisewo Malborskie. O godz. 15:34 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork, zastępu JRG Tczew, 2 zastępów OSP Lichnowy i zastępu OSP Lisewo zastano duże zadymienie na poddaszu budynku wielorodzinnego. Policja była obecna na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu energii elektrycznej w budynku. Ratownicy podali jeden prąd wody na źródło pożaru (około 2m² podłogi drewnianej oraz 1m² podbitki dachowej). Z budynku ewakuowano 38 osób. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy dokonali częściowej rozbiórki poszycia dachowego (około 20m²) za pomocą piły ratowniczej. Przeszukali pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej. Użyli urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla w obiekcie. Po wyeliminowaniu zagrożenia, mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Po 2 godz. 43 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 26 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Stare Pole, OSP Stogi, OSP Kończewice

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.