Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Ruszają prace projektowe dla rozbudowy odcinka Fiszewo – Elbląg.

DK22. Ruszają prace projektowe dla rozbudowy odcinka Fiszewo – Elbląg. fot. GDDKiA
Każdy, kto chociaż raz jechał drogą krajową nr 22 na odcinku Malbork – Elbląg wie, że na kierowców czeka wiele ostrych zakrętów. Niektórzy pokuszą się o stwierdzenie, że jest to jedna z niebezpieczniejszych dróg w regionie. W tym miejscu wielokrotnie dochodziło do wypadków drogowych, również ze śmiertelny skutkiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie projektu przebudowy tej drogi. Chciałoby się w tym miejscu zapytać – które to już podejście w tej sprawie?

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo - Elbląg. Wykonawcą zadania została firma Europrojekt Gdańsk, która na realizację prac ma 29 miesięcy. Wartość umowy to 5,6 mln zł.

- „Zamówienie obejmuje wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo - Jegłownik o długości ok. 5 km oraz rozbudowy DK22 na odcinku Jegłownik - Elbląg o długości ok. 3,5 km” - informuje Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie. - „Umowa obejmuje również wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Jegłownika w ciągu DK22”.

Droga na odcinkach Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, który pełni funkcję wału przeciwpowodziowego. Przebieg obwodnicy Jegłownika zostanie ustalony na podstawie dokumentacji STEŚ-R.
- „Planowany termin realizacji rozbudowy odcinków Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg to lata 2024-26, natomiast realizacja obwodnicy Jegłownika w systemie Projektuj i buduj przewidziana jest na lata 2024-28” - dodaje Karol Głębocki i podkreśla, że podstawowym celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi krajowej i poprawa warunków ruchu zarówno dla ruchu tranzytowego jak i lokalnego. - „Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie chodników i zatok autobusowych. Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie DK22 do nośności 11,5 tony na oś i poprawę geometrii drogi”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jojojp
Jojojp 19.02.2022, 22:12
Co ten PiS robi za głupotę, że zamiast 4 pasmowki budują jakiś bubel 2+1? Przecież to marnotractwo pieniędzy i zasobów!