Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za włamanie do altanki i kradzież mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Za włamanie do altanki i kradzież mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia… fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 17 interwencji. Dotyczyły one m.in. podejrzenia CO i otwarcia dwóch mieszkań. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów – śmieci w pustostanie, sadzy w przewodzie kominowym, śmietnika, śmieci na nieużytkach oraz pożaru piwnicy w Domu Pomocy Społecznej, który został ugaszony przed przybyciem jednostek na miejsce. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku i trzech kolizji drogowych, zabezpieczyli lądowanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Lotniczego oraz pomogli policjantom w wydobyciu zwłok z rzeki Świętej. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do altanki na jednym z ogródków działkowych. Łupem złodzieja padły elementy wyposażenia o łącznej wartości ponad 1,2 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu.

 

Dwie osoby poszkodowane w czołówce na DK22.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 lutego na drodze krajowej nr 22 przed mostem w Knybawie. O godz. 09:21 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych. Po dojeździe 3 zastępów z JRG Malbork, OSP Kończewice i OSP Miłoradz zastano dwa samochody osobowe po czołowym zdarzeniu, które znajdowały się na poboczu drogi. Akumulatory w obu pojazdach zostały odłączone przez osoby postronne przed przybyciem JOP. Droga krajowa nr 22 była częściowo zablokowana. Policja była obecna na miejscu zdarzenia

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym (23-letniej kobiecie i 35-letniemu mężczyźnie) oraz kierowaniu ruchem wahadłowo. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego, strażacy przekazali poszkodowanych pod ich opiekę. Po działaniach policji, ratownicy pomogli w załadunku rozbitych pojazdów na lawetę. Po usunięciu resztek powypadkowych i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu, po 2 godz. 32 min. zakończono działania, w których udział łącznie wzięło 18 ratowników, 5 policjantów i 6 ratowników medycznych.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/35270,dk22-dwie-osoby-w-szpitalu-po-czolowce-przed-moste

 

Dwie osoby w szpitalu po wypadku w gm. Nowy Staw.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, 12 na 13 lutego na trasie między Nowym Stawem a Dębiną. O godz. 01:00 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano policję i ZRM na miejscu. Dwie osoby przebywały pod opieką ZRM. Kierujący znajdował się poza pojazdem. Nie miał obrażeń. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi do rowu. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. Po dojeździe technika policji, strażacy oświetlili teren akcji. ZRM zabrał dwie poszkodowane kobiety do szpitala. Po usunięciu resztek po wypadkowych z jezdni i po pisemnym przekazaniu pojazdu policji, po 2 godz. 32 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy z JRG Malbork w sile 7 ratowników, OSP Lipinka w sile 6 ratowników, OSP Nowy Staw w sile 4 ratowników), 3 policjantów oraz 5 ratowników medycznych.

Więcej https://tvmalbork.pl/aktualnosci/35293,gmina-nowy-staw-samochod-w-rowie-dwie-kobiety-w-sz

 

Włamał się do altanki – grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku lutego br. malborscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednej z altanek na terenie rodzinnych ogródków działkowych. Sprawca po wybiciu szyby w oknie dostał się do wnętrza, skąd ukradł elementy wyposażenia, m.in. telewizor, żeliwne kociołki itp.

- „Pokrzywdzony wycenił wartość utraconego mienia na ponad 1200 złotych. Mundurowi przyjęli zawiadomienie, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Efektem ich pracy operacyjnej było zatrzymanie w miniony czwartek (10 lutego) 29-letniego mieszkańca Malborka” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu i przekazali go pokrzywdzonemu”.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcie: KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.