Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborskie Światłowody szkolą uczniów ZSP3 w Malborku z technologii światłowodowej.

Malborskie Światłowody szkolą uczniów ZSP3 w Malborku z technologii światłowodowej. fot. TvRegionalna24.pl
Malborskie Światłowody przeszkolą uczniów ZSP3 w Malborku w zakresie technologii światłowodowej. Firma wygrała przetarg zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Malborku.

 

Firma Malborskie Światłowody Sp. z o.o. wygrała przetarg w Starostwie Powiatowym w Malborku na przeprowadzenie kursu obejmującego technologie światłowodowe pn. „Miernictwo i montaż światłowodowych bezprzewodowych i miedzianych lokalnych sieci komputerowych” dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, którego dyrektorem jest Jan Stawicki. Celem kursu jest wyposażenie uczestników projektu w dodatkowe kompetencje zawodowe z zakresu technologii światłowodowej.

W programie szkolenia, które trwać będzie 20 godzin, znajdzie się teoria obejmująca wprowadzenie do podstaw technologii światłowodowej, zagadnienia związane z miernictwem i montażem lokalnych sieci komputerowych, obsługa spawarki światłowodowej i wykonywanie spawów oraz nauka wykonywania pomiarów reflektometrem. W kursie bierze udział 10 uczniów z klas I-IV z najwyższymi średnimi ocenami.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.3 Edukacja Zawodowa, Poddziałanie 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM”.

 

-reklama

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.