Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy – przez weekend policyjne działania Prędkość.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 11 lutego 2022, 10:24
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uwaga, kierowcy – przez weekend policyjne działania Prędkość. fot. KPP Malbork
Przez weekend policjanci malborskiej drogówki na terenie naszego powiatu przeprowadzą działania prewencyjno - kontrolne pn. „Prędkość”. Działania rozpoczną się już w piątek od wczesnych godzin porannych. Celem tej akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym, jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

 

Od piątku, 11 lutego malborscy policjanci ruchu drogowego przez cały weekend będą uczestniczyli w pomorskich działaniach pn. „Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu można będzie zobaczyć zwiększoną liczbę funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz  samochodu wyposażonego w wideorejestrator będą kontrolować zachowania kierowców.

- „Dzięki wykorzystaniu policyjnego sprzętu będą mogli skutecznie reagować na przejawy niebezpiecznej jazdy. Jazda z nadmierną prędkością jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Podczas kontroli każdy kierowca zostanie również poddany badaniu trzeźwości”.

 

 

 

Od początku roku ponad 21 tys. zł za mandaty.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości grzywien nakładanych w postępowaniu mandatowym. Nowy taryfikator przewiduje wysokie kary dla piratów drogowych.

- „Od początku lutego br. malborscy policjanci ukarali 43 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Łączna wartość nałożonych przez funkcjonariuszy mandatów za to wykroczenie, w ciągu 10 dni wyniosła ponad 21 tys. zł” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska i dodaje, że były to 4 mandaty po 1 tys. zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 41-50 km/h, 9 mandatów po 800 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 31-40 km/h, 15 mandatów po 400 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 26—30 km/h, 14 mandatów po 300 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 21-25 km/h oraz jeden mandat 200 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 16-20 km/h.

 

 

 

 

Zdjęcie: KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.