Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przekazanie obowiązków Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 20 stycznia 2022, 12:07
  • 22. BLT w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Przekazanie obowiązków Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. fot. 22. BLT w Malborku
W połowie stycznia na lotnisku w Królewie swój pożegnalny lot wykonał Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, płk. pil. mgr inż. Mirosław Zima. Lot odbył się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Przypomnijmy, że 12 stycznia br. na lotnisku w Królewie, w obecności Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, gen. bryg. dr. inż. Macieja Trelki lot pożegnalny wykonał Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, płk. pil. mgr inż. Mirosław Zima.

- „Po wykonaniu lotu Dowódca pożegnał się z samolotem, podziękował instruktorowi za wspólny lot oraz technikom za wzorowe przygotowanie samolotu do lotu, jak również złożył podziękowania całemu stanowi osobowemu bazy, z którym współpracował podczas swojej ponad 34-letniej służby w powietrzu, po czym złożył stosowny wpis do osobistego dziennika lotów” - informuje kpt. Maciej Kędzierski, rzecznik prasowy 22. BLT w Malborku. - „Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Marszu Lotników oraz wpisem do kroniki pamiątkowej 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego”.


 

Zmiana dowodzenia.

W związku z odejściem na emeryturę płk. pil. mgr. inż. Mirosława Zimy, który obowiązki Dowódcy Bazy pełnił przez ostanie 5 lat, na terenie 22. BLT w Malborku w piątek, 28 stycznia br. odbędzie się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy Bazy.

 

Z okazji zakończenia służby wojskowej Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, płk pil. mgr inż. Mirosław Zima składa serdeczne podziękowania za bardzo owocną współpracę dla wszystkich przedstawicieli władz samorządowych oraz służb mundurowych, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.


 

 

 

Zdjęcia: 22. BLT Malbork

22. BLT w Malborku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.